Практикантам на Суспільному розповіли про особливості роботи в прямому ефірі

Практикантам на Суспільному розповіли про особливості роботи в прямому ефірі

11 чер. 2018

Студенти, які проходять практику на Суспільному, не тільки виконують щоденні завдання від своїх менторів, а й дізнаються про особливості роботи працівників мовника з інших напрямів.

Нещодавно професійними "лайфхаками" про роботу ведучої і редакторки суспільно-політичного напряму з практикантами поділилася Олеся Вакуленко. Перед цим Олеся півтора роки працювала в щоденних прямих ефірах на телеканалі UA: ДОНБАС, тож слухачі дізналися й про особливості регіонального мовлення.

"Нові люди, емоції та враження — це те, чому я захотіла провести лекцію. Хоча я б її назвала швидше діалогом або розмовою, під час якої я намагалась розказати про складні й приємні моменти з мого особистого досвіду роботи ведучої та редакторки регіональної філії Суспільного мовника", — розповіла Олеся Вакуленко.

На лекції студенти з’ясували, в чому полягає специфіка роботи регіональних каналів і як працюють журналісти й редактори суспільно-політичного напряму.

Олеся Вакуленко поділилася власним досвідом роботи в кадрі, а також порадами з пошуку достовірної інформації й усебічного та об’єктивного висвітлення фактів у сюжетах. Практиканти переконалися, що робота ведучої — це не лише гарна посмішка на екрані телевізора, а й кропітка щоденна праця з пошуку правдивої, актуальної та важливої інформації, робота з гостями й купа стресових ситуацій, на які треба вчасно реагувати. Також Олеся Вакуленко розповіла, як коректно формулювати запитання, бути модератором бесіди й оперативно реагувати на будь-які негаразди в прямому ефірі.

Під час лекції на студентів чекали й практичні завдання – вправи для чіткої дикції та правильного інтонування. Олеся поділилася різними методами тренування артикуляційного апарату: від традиційних камінчиків, які свого часу допомогли Демосфену стати видатним оратором, до сучасних програм на смартфоні, котрі мінімізують зусилля з боку користувача.

"Розуміючи, що надто багато залишається "за кадром", хотілось поділитися тим, що допомагало мені виходити зі складних чи курйозних ситуацій в ефірі. Напевно, саме тому наша розмова тривала аж три години. Зі свого боку, я отримала неоціненний досвід і заряд позитиву, бо побачила цікавість в очах практикантів. Я не очікувала на запитання, але їх було багато, і це надихає", — сказала Олеся Вакуленко.

Нагадаємо, практика на Суспільному — це навчальна програма, покликана залучити талановитих студентів і випускників до роботи в медіаіндустрії, познайомити з телевиробництвом, допомогти набути перший досвід роботи та практичні вміння.


Читайте також