Працівники Суспільного вивчали досвід мовників США у Вашингтоні й Портленді

Працівники Суспільного вивчали досвід мовників США у Вашингтоні й Портленді

6 чер. 2018

Під час тижневого стажування в межах "Програми партнерства в галузі ЗМІ в Україні" виконавчий продюсер Другого каналу Українського радіо "Промінь" Максим Яковенко, продюсер Чернівецької філії Максим Волошин і менеджер Вінницької філії Суспільного Тарас Тарануха вивчали досвід суспільних і комерційних мовників США.

У Вашингтоні працівники Суспільного відвідали Корпорацію суспільного мовлення — недержавну організацію, яка розподіляє кошти, що їх виділяє Конгрес США для розвитку публічного мовлення. Вони ознайомилися з принципами її роботи й дізналися, як відбувається розподіл фінансування суспільних теле- і радіомовників США.

"Комерційні мовники США намагаються якомога швидше повідомити про подію і потрапити в "топ" новин, про які дізнається аудиторія, суспільні ж — роблять ставку не стільки на оперативність, скільки на якість: перш ніж подавати інформацію, ретельно перевіряють усі факти. При цьому, питання "джинси" працівникам американських суспільних мовників взагалі незрозуміле. Подібні речі для них — неприпустимі, адже втрата довіри аудиторії — це падіння рейтингів і, як наслідок, зменшення фінансування, оскільки саме внески глядачів і слухачів є одним із основних джерел доходу мовників", — зазначив менеджер Вінницької філії Суспільного Тарас Тарануха.

Також Максим Яковенко, Тарас Тарануха й Максим Волошин побували в головному офісі найбільшої некомерційної мережі радіостанцій у США National Public Radio та офісі WETA — суспільного телерадіомовника Вашингтону й основного виробника контенту для компанії PBS, що об’єднує в мережу багато американських суспільних мовників і постачає їм телевізійні, зокрема освітні, програми.

"Довіра, яка сформувалася за майже півстолітнє існування суспільного мовлення в США базується на збалансованості, незаангажованості контенту та сфокусованості на освітній функції. Мовники у США виготовляють чимало програм для дітей, а також приділяють значну увагу питанням охорони довкілля", — розповів продюсер Чернівецької філії Максим Волошин.

У місті Портленд, штат Орегон, працівники Суспільного вивчали роботу місцевої суспільної телерадіокомпанії, яка об’єднує 5 телеканалів і 20 радіостанцій. Вони ознайомилися зі способами оптимізації робочого простору та планування робочих місць, оскільки все облаштовано так, щоб співробітники були максимально мобільними. Також оглянули технічне оснащення суспільних мовників, зокрема особливе враження на представників Суспільного справила роботизована техніка.

"Американські колеги багато уваги приділяють розвитку digital-платформ і радіо. Журналісти мають чимало конвергентних задач: на основі радіо- й телематеріалів виготовляють мультимедійний контент, який розміщують на інтернет-ресурсах", — зазначив Максим Волошин.

"У компаніях ретельно працюють над тим, щоб якомога якісніше розмістити новину на різних платформах: теле-, радіо- і діджитал. Для кожної аудиторії готують адаптований контент, який "шукає свого споживача". Перед створенням сюжету чи програми і виходом продукту в ефір текст двічі або тричі вичитують, а інформацію для діджитал-платформи додатково перевіряє відповідний фахівець", — додав менеджер Вінницької філії Суспільного Тарас Тарануха.

Окрім цього, представники Суспільного побували на місцевому комерційному телеканалі KGW8. Під час відвідин вони дізналися, як відбувається моніторинг інформації, яким чином можна оптимізувати кількість залучених у процес виробництва працівників, зокрема за допомогою новітніх технічних рішень і обладнання.

Для довідки

"Програма партнерства в галузі ЗМІ в Україні" (Ukraine Media Partnership Program) має на меті створення і розвиток довготривалих стосунків між двома обраними однаковими за розміром друкованими та електронними інформаційними агенціями США та України і між окремими професіоналами, які працюють на обидві агенції.

Передбачено, що за підсумками програми журналісти підвищать професійний рівень, здобудуть нові навички для кращого задоволення потреб громадян та поліпшення якості інформаційних послуг і новинних продуктів, а керівники медіаагенцій ознайомляться з різними підходами до управління, ведення медіабізнесу і планування роботи медіаорганізацій.


Читайте також