Волинська філія Суспільного разом із UA:РІВНЕ проведуть спільний телеміст до Дня вишиванки

Волинська філія Суспільного разом із UA:РІВНЕ проведуть спільний телеміст до Дня вишиванки

16 тра. 2018

У четвер, 17 травня, ведучі "Ранку Нової Волині" Волинської філії Суспільного спільно з колегами з UA:РІВНЕ проведуть телеміст до Дня вишиванки.

Під час ранкового прямого включення обговорюватимуть тему української вишивки, зокрема порівнюватимуть автентичні орнаменти на вишиванках Волині й Рівненщини. Глядачі дізнаються про спільні й відмінні риси в орнаментах волинської та рівненської вишивки, а також про те, які кольори й візерунки домінують на вишиванках сусідніх областей.

Як пояснила керівниця творчої групи ТО "Ранок" Богдана Шевчук, працівники Суспільного на Волині ініціювали таке пряме включення саме тому, що переконані в потребі обмінюватися досвідом із колегами з інших регіонів.

"Суспільне в Україні лише зароджується. І для того, щоби спілкуватися, дізнаватися цікаве від колег із різних регіонів, корисно влаштовувати такі телемости. Під час ранкового ефіру 17 травня ми запланували пряме включення з журналістами UA: РІВНЕ. Волинська та Рівненська область, хоч і межують одна з одною, мають свої унікальні культурні традиції та цінності, особливе місце з-поміж яких посідає мистецтво вишивки. Саме про це ми розповімо глядачам у День вишиванки. Також поговоримо про спільне й відмінне у вишивці Волині та Рівненщини. дізнаємося, що нас поєднує, а що робить неповторними", – розповіла Богдана Шевчук.

День вишиванки для рівнян – особливе свято. У 2006 році у день 15-ї річниці незалежності України на майдан Незалежності в Рівному вийшли понад три тисячі мешканців і гостей міста у найрізноманітніших вишиванках. Рівненський "Вишитий рекорд" зафіксували тоді вперше в Книзі рекордів України – і протримався він аж до 2011 року. У день 20-річчя незалежності України, 24 серпня 2011 року, рівняни підтвердили свою вишиванкову першість із рекордним результатом – 6570 осіб. Під час заходу встановили й віковий рекорд: наймолодшій учасниці свята на той час виповнилося лише 3 тижні.

"Завтра будемо говорити про нашу рідну й близьку серцю вишиванку. Спробуємо зрозуміти, у чому наша єдність із Волинню, а в чому ми відмінні. Сподіваюсь, усе відбудеться добре й надалі у ранкових шоу ми будемо знайомити наших глядачів з іншими регіонами й традиціями. Усі ми – Суспільне. Маємо єдину мету – зробити Україну командою. А вишиванка і є тим місцевим колоритним об’єднавчим ланцюжком", – зазначила очільниця творчої групи ранкового шоу "Добрий ранок" на UA: РІВНЕ Оксана Жужельська.


Читайте також