Новинарі Суспільного вдосконалюють навички з мобільної журналістики

Новинарі Суспільного вдосконалюють навички з мобільної журналістики

15 тра. 2018

Журналісти й оператори департаменту інформаційного мовлення Суспільного вчилися якісній зйомці та монтажу за допомогою смартфонів на тренінгу "Смартфон не лише для селфі", який відбувся 14-15 травня в телецентрі "Олівець" за підтримки організації "BBC Media Action". Провів навчання мультимедіа тренер Академії ВВС, спеціаліст із мобільної та відеожурналістики Марк Робертсон.

Під час тренінгу фахівці Суспільного ознайомилися з видами мобільних додатків, котрі підходять для відеозйомки, обговорили, як правильно відзняти традиційне телеінтерв’ю на смартфон і забезпечити якісний звук, а також зупинилися на процесах кадрування відеоматеріалу для різних платформ. Окрім цього, присутні дізналися про особливості "польового" монтажу, зокрема ефективну роботу в спеціальних програмах, та додатки для створення графічних ефектів і "фішок" до відео. На додаток розглянули переваги й недоліки імпорту та передачі контенту за допомогою таких сервісів, як Dropbox, Airdrop, iCloud і Google docs.Під час практичної частини тренінгу учасники за допомогою смартфонів знімали широкі, середні та крупні кадри різних об’єктів, робили короткі відеоінтерв’ю з перекадровкою, а також монтували відзнятий відеоматеріал.

"У наш час ніщо не обмежує можливості журналіста, адже кожен може знімати відео в будь-якому місці та в будь-який час, не потребуючи спеціального обладнання. На цьому тренінгу я поділився з учасниками своїми знаннями й досвідом про те, наскільки змінюються технології та процеси в журналістиці. Також ми вчилися знімати складні якісні відео за допомогою простих пристроїв", – розповів тренер Марк Робертсон.


Читайте також