Роман Вінтонів взяв участь у конференції

Роман Вінтонів взяв участь у конференції "VETS: світові практики інтеграції ветеранів до мирного життя"

14 тра. 2018

Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Роман Вінтонів взяв участь у панельній дискусії "Образ ветерана. Формування позитивних наративів у медіа та суспільстві" на міжнародній конференції, присвяченій інтеграції ветеранів до мирного життя, що відбулася 24-25 квітня в Києві.

У конференції також взяли участь експерти у сфері оборони й у справах ветеранів із Великої Британії, Канади, США, Данії, Нідерландів, Південної Кореї, представники українських та міжнародних громадських організацій, які займаються питаннями ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю, українські політики та урядовці.

Метою заходу був обмін найкращими практиками щодо інтеграції ветеранів до мирного життя та напрацювання рекомендацій українському урядові щодо побудови стратегії і національної політики у сфері інтеграції ветеранів. Присутні зосередилися на темах професійної зайнятості й соціальної інтеграції після повернення з армії, медичної реабілітації та психосоціальної підтримки ветеранів. Окрім цього, під час конференції говорили про державні моделі соціального захисту й підтримки ветеранів та роль недержавних організацій і бізнесу в процесі соціальної інтеграції ветеранів.

Також одне з ключових питань стосувалося формування образу ветерана в медіа та суспільстві. Як зазначив під час свого виступу член правління НСТУ Роман Вінтонів, нині образом ветерана часто зловживають і як наслідок – завдають шкоди самим ветеранам, створюючи стереотипний образ – героя чи жертви. Тож завдання медіа – не відокремлювати цих людей від суспільства, а дати змогу ветеранам бути звичайними людьми.

Роман Вінтонів розповів учасникам конференції, які кроки в цьому напрямку робить Суспільний мовник. Розуміючи важливість і складність цієї теми, команда Суспільного сфокусувалась на ґрунтовній профільній підготовці журналістів. Зокрема, спільно з представниками "Громадського Об’єднання "Побратими" для працівників НСТУ організували відповідні навчальні тренінги, присвячені виробництву програм на військово-патріотичну тематику. Також редактори суспільно-політичного напряму НСТУ напрацьовують базові принципи й підходи до висвітлення тем АТО і воєнних дій у програмах Суспільного як на загальнонаціональних телеканалах, так і в регіональному ефірному мовленні.

"Одне із завдань медіа – навчити суспільство, як далі жити з реальністю наслідків війни", – наголосив Роман Вінтонів.

У подальших планах команди Суспільного – розробка, наповнення і розповсюдження тематичного словника термінів для працівників усіх медіа і соціальних служб України.


Читайте також