Виявити гендерні стереотипи допомагає глядачам Закарпатська філія Суспільного

Виявити гендерні стереотипи допомагає глядачам Закарпатська філія Суспільного

12 кві. 2018

В ефірі регіонального телеканалу Закарпатської філії Суспільного "Тиса-1" презентували ролики проекту "Ми різні, але ми рівні!", присвячені проблемі гендерної нерівності у суспільстві. Авторка проекту, журналістка ранкової програми телеканалу Іванна Стець, побудувала сюжет роликів за принципом "дзеркала". Головне завдання проекту – допомогти глядачеві ідентифікувати гендерні стереотипи.

"Уявіть: жінка залишається вдома з дитиною, поки "сильна половина людства", тобто її чоловік, будує кар’єру. А зараз поміняйте подружжя місцями й оцініть ситуацію: наскільки часто таке буває в реальному житті? Чи запитують у чоловіків під час співбесіди про їхній можливий майбутній декрет? Як бачимо, деякі зі стереотипів настільки прижилися у соціумі, що стали майже непомітними. Ми прагнемо показати, що таке є, і зробити це на основі реальних життєвих ситуацій. Цими роликами закликаємо глядачів бути свідомими і гендерно чуйними", – розповідає авторка проекту.

Роботу над створенням роликів Іванна Стець розпочала у межах тренінгу "Гендерна чуйність у журналістиці", який організовувала ГО "Інститут розвитку регіональної преси" (ІРРП) в межах проекту Національного Демократичного Інституту (NDI) за підтримки Фонду розвитку ефективного врядування Великої Британії.

Ролики про гендерні стереотипи доступні для перегляду на Youtube-каналі Закарпатської філії Суспільного:

Ще один тематичний ролик представлять глядачам завтра, у п’ятницю, в ранковій програмі телеканалу "Ранок на Тисі".


Читайте також