Суспільне покаже спецпроект до річниці оголошення АТО на Сході України

Суспільне покаже спецпроект до річниці оголошення АТО на Сході України

12 кві. 2018

Чотири роки тому в Україну прийшла війна. Вона забрала понад 10 тисяч життів. На лінії фронту люди продовжують гинути і сьогодні. Чи можна було уникнути цих жертв? Коли і як ця війна закінчиться? Що ми вважатимемо перемогою, а що поразкою? Відповіді на ці та інші запитання – у спецпроекті Суспільного до річниці оголошення Антитерористичної операції на Сході України, який стартує на телеканалах UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ у п’ятницю, 13 квітня.

Документальний фільм "Юзівська весна: як ми боролись за Донецьк" про події, які відбувалися в Донецьку перед початком АТО, розпочне спеціальний ефір на всіх трьох телеканалах о 15:25. Стрічка журналістів Hromadske.tv розповідає про людей, які стали рушійною силою проукраїнського руху в Донецьку напередодні війни. Історія побудована на спогадах учасників і організаторів мітингів за єдність України, які відбувалися в березні – квітні 2014 року у відповідь на радикалізацію проросійських сил і підготовку кримського сценарію на Донбасі.

Одразу після закінчення стрічки, о 16:00, ведучі Данило Мокрик та Ольга Сніцарчук разом із запрошеними гостями у студії обговорять події, що описуються у фільмі, згадають, що передувало оголошенню АТО, як усе починалося, та який шлях Україна пройшла за ці 4 роки. Гості студії: учасник донецького Євромайдану, учасник АТО Богдан Чабан; історик Олександр Алфьоров; художник, який сидів у полоні так званої ДНР за карикатури, які малював в окупованому Донецьку, Сергій Захаров; військовий психолог Андрій Козінчук та інші. Окрім того, в ефірі буде показано інтерв’ю з підполковником СБУ Андрієм Дубовиком, який чотири роки тому був поранений у першому бою Антитерористичної операції.

О 16:25 ефір телеканалів UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ продовжить документальний фільм "93: Бій за Україну" про бійців, які одними з перших виступили на захист нашої країни. Цей фільм – розповідь про військовослужбовців 93-ї бригади, про їх героїчний шлях, що проліг практично по всій лінії фронту російсько-української війни і продовжується досі. Обговорення фільму у студії – о 17:25.

Продовження спецпроекту до річниці оголошення АТО – о 18:55, але лише на телеканалі UA: ПЕРШИЙ. Данило Мокрик та Ольга Сніцарчук разом із гостями продовжать спілкуватися у студії про події чотирьохрічної давнини, які передували початку АТО, саму Антитерористичну операцію на Сході України та можливі шляхи закінчення війни.

Документальна стрічка "Митрофанови: Історія родини військових батька й сина" продовжить спецефір до річниці оголошення АТО на телеканалі UA: ПЕРШИЙ о 19:50. Фільм розповідає про багатодітну сім’ю Митрофанових, де батько Всеволод та найстарший син Арсен служать на передовій під Донецьком медиками. "Хіллер" (такий позивний у Арсена) щойно пережив свій найтяжчий бій, після якого вивозив тяжко поранених і вбитих з позиції "Алмаз". Тепер, коли вже все завершилось, хлопець вирушає до рідного села Григорівки. Йому вперше випало 10 днів відпустки. Батько ж залишається на передовій, бо там бракує медиків.

Під вигаданим ім’ям, прикидаючись біженцем з анексованого півострова, головний герой пішов добровольцем у батальйон "Крим". Там усі його знали як Женю, хоча насправді він – Максим. Без вигаданої історії про втрачені документи підліток не потрапив би до війська: 17-річних воювати не пускають. Сьогодні Максим Громов – командир розвідроти ЗСУ, який працює на самому "нулі", під окупованим Донецьком. Неймовірну історію неймовірного українського хлопця можна побачити у документальному фільмі "Дев’ятнадцятирічний командир" о 20:00.

О 20:10 в ефірі UA: ПЕРШИЙ – документальний фільм журналіста Hromadske.tv Богдана Кутєпова "Дружина. П’ять випадкових історій жінок в армії".


Читайте також