Наглядова рада Суспільного схвалила пропозиції щодо зміни моделі фінансування ПАТ

Наглядова рада Суспільного схвалила пропозиції щодо зміни моделі фінансування ПАТ "НСТУ"

10 кві. 2018

Рішення було одноголосно ухвалене під час засідання Наглядової ради Суспільного 5 квітня 2018 року. Члени Наглядової ради уповноважили керівництво розпочати перемовини з акціонером і міжнародними партнерами про підтримку пропозицій щодо нової моделі фінансування.

Схвалені Наглядовою радою ПАТ "НСТУ" пропозиції передбачають встановлення більш захищеного і прозорого механізму фінансування Суспільного мовлення в українському законодавстві шляхом спрямування до Спеціального фонду Державного бюджету 50% фактичних надходжень від ренти за користування радіочастотним ресурсом на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Секретар Наглядової ради НСТУ Вадим Міський представив колегам результати круглого столу "Моделі фінансування суспільного мовлення: міжнародний досвід та український контекст", який відбувся 28 лютого, та презентував два аналітичних дослідження: розрахунки до нової моделі фінансування НСТУ за рахунок надходжень від радіочастотної ренти, а також аналітичну доповідь експертів Ради Європи Юрія Джигиря та Катерини Майнзюк, які вважають, що запропонована модель дозволить обмежити можливості політичного впливу на щорічний бюджет компанії. Він також повідомив, що відповідні повноваження Наглядової ради передбачені п. 8 ч. 2 ст. 7 Законом України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України".

"Це не просто технічні зміни до закону, і не просто пропозиції щодо моделі фінансування. Сьогодні йдеться про долю важливої демократичної реформи, яка робить Україну частиною цивілізованого світу, – підкреслила голова Наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва. – З досвіду інших країн, саме така модель зробить можливим виконання однієї з життєво-необхідних передумов існування справжнього Суспільного мовлення – системи незалежного фінансування, дозволить створювати програми, що відповідають інтересам суспільства, доведе відсутність жодного тиску на мовника". Вона також зауважила, що нинішня модель фінансування не може гарантувати фінансову незалежність та стабільне фінансування НСТУ, тому Наглядова рада в межах своїх повноважень ініціювала заходи щодо зміцнення фінансової незалежності мовника. Тепер слово за урядом та законотворцями.

Нагадаємо, нещодавно голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг заявив, що офіс Ради Європи підтримує експертизою та консультаціями розробку нової моделі фінансування суспільного мовлення та закликав українську владу подумати про зміну моделі фінансування.

В держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ "НСТУ" закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2% видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

Джерело: сайт Суспільне мовлення


Читайте також