На Суспільному розробляють нові формати програм про АТО

На Суспільному розробляють нові формати програм про АТО

27 бер. 2018

Журналісти й редактори філій Суспільного взяли участь у тренінгу, присвяченому виробництву програм на військово-патріотичну тематику.

Під час тренінгу, що відбувся 22-23 березня в телецентрі на Мельникова, 42, працівники регіональних філій разом із представниками суспільно-політичного напряму центральної дирекції ПАТ "НСТУ" та командою "Громадського Об’єднання "Побратими" напрацьовували базові принципи й підходи до висвітлення тем АТО і воєнних дій у телепрограмах Суспільного. Окрім цього, як гостей до участі в тренінгу було запрошено ветеранів АТО й ініціаторів проекту "Voїny".

Як пояснив генеральний продюсер суспільно-політичного мовлення Андрій Сайчук, ідея організувати такий тренінг виникла давно, проте з’явилася така можливість лише після першої хвилі пітчингу творчих проектів для регіонального мовлення.

"Майже в кожній філії є свої програми патріотичного спрямування – зі своїми перевагами й недоліками. Це нас підштовхнуло до розуміння, що треба виробити єдиний підхід, політику, як працювати з цією тематикою. Ми організували тренінги для всіх, хто зараз подав такі програми на пітчинг", – розповів Андрій Сайчук.

Упродовж двох днів учасники тренінгу аналізували передачі, відеоролики й статті на військову тематику та визначали їхні сильні й слабкі сторони, обговорювали типові помилки, котрі виникають під час висвітлення пов’язаних з АТО подій, та як їх уникати. Військові психологи з ГО "Побратими" розповідали присутнім, як правильно спілкуватися з учасниками бойових дій, як готуватися до інтерв’ю з такими людьми, як ставити "незручні" питання, а про що не варто питати взагалі.

Окрім того, частину тренінгу присвятили професійному вигоранню, від якого більше й частіше страджають журналісти, котрі працюють з емоційно складними темами. Учасники отримали фахові поради, як стежити за своїм психологічним станом, щоб уникнути професійного вигорання, як розпізнати перші його ознаки та як діяти, якщо ситуація стала критичною.

За словами голови редакційної ради Суспільного Ольги Вакало, отримані на тренінгу знання допоможуть більш фахово висвітлювати таку чутливу тему як АТО й пов’язані з цим питання: "Тема АТО для мене важлива, вона мені болить. Досі я розповідала про неї так, як відчувала. А ось на цьому тренінгу відбувся інсайт, як це найкраще робити, за що я вдячна".

Під час практичної частини тренінгу редактори й журналісти філій Суспільного, розділившись на групи, брали інтерв’ю у ветеранів АТО, дотримуючись принципів і правил, напрацьованих під час попереднього тренінгового блоку. Насамкінець учасники обговорили найбільш придатні для Суспільного мовника формати програм на військово-патріотичну тематику.

"Навчання – це тільки перший етап у роботі над програмами з тематики АТО, – наголосила менеджерка суспільно-політичного мовлення Марія Фрей. – Попереду – напрацювання рекомендацій і пропозицій щодо остаточних форматів таких програм. Також плануємо налагодити регулярний обмін досвідом із журналістами й редакторами, котрі працюють із цією темою".

Тренінг відбувся за підтримки проекту "Свобода медіа в Україні", що впроваджується в межах спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу "Партнерство заради належного врядування".


Читайте також