156 ідей розглянуть на пітчингу творчих проектів для філій Суспільного

156 ідей розглянуть на пітчингу творчих проектів для філій Суспільного

12 бер. 2018

Пітчинги творчих проектів, які надіслали працівники філій для регіонального мовлення Суспільного, стартували 12 березня. Рада генеральних продюсерів ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" розглянула понад 200 заявок і за результатами попередньої експертизи для першого етапу (пітчингу) відібрала 156 творчих проектів.

Залежно від актуальності і вартості проектів усі вони поділені на 2 хвилі. До першої хвилі відібрано 63 проекти. У пріоритеті згідно із концепцією розвитку регіонального мовлення на цей рік – проекти суспільно-політичного та просвітницького напрямів для аудиторій різного віку. Також передусім запускатимуться ті проекти, що мають особливе значення для регіону.

Автори цих проектів разом із продюсерами філій цього тижня презентують свої ідеї раді генпродюсерів ПАТ "НСТУ" у форматі відеоконференції. Усі учасники мають рівні умови: 10 хвилин на презентацію проекту за узгодженою структурою та ще 10 – на питання і уточнення.

Важливим завданням пілотного проекту є напрацювання єдиного підходу до обрання передач для регіонального мовлення, де в центрі уваги завжди – глядач і слухач Суспільного.

Понад половини поданих проектів – програми просвітницького напряму. На другому місці – ідеї для суспільно-політичних програм. Окремо були виділені проекти, присвячені АТО та журналістським розслідуванням. Для них команда суспільно-політичного напряму готує додаткові тренінги, аби покращити якість регіонального мовлення з цих складних і важливих питань.

Такі чітко регламентовані конкурси мають на меті напрацювати звичку для творчих колективів відповідально підходити до запуску проектів в ефір філій, оцінювати їхню вартість і цінність для аудиторії.
42 проекти на цьому етапі були відхилені та направлені на доопрацювання авторами.

За словами програмної директорки ПАТ "НСТУ" Дар’ї Юровської, основними причинами відхилення проектів на цьому етапі стали: недостатнє регіональне спрямування, низька редакторська або продюсерська якість (розмиті критерії відбору гостей та тем, відсутність чіткої структури проекту, тощо).

Другим етапом відбору буде захист проекту. Перед цим етапом проект пройде експертизу планово-економічного, юридичного, виробничого департаментів та технічної дирекції ПАТ "НСТУ", які, зокрема, аналізуватимуть бюджет і технічну частину картки проекту, аби допомогти більш ефективно розподілити зазначені в цих документах ресурси.

Основне завдання пілотного відбору – створити портфель проектів повністю пропрацьованих та готових до запуску, аби, як тільки в компанії з’являються гроші, одразу братися до виробництва.

Ідеї, які пройдуть захист, будуть доступні для перегляду донорам та грантодавцям, – здебільшого йдеться про міжнародних партнерів, що вже кілька років підтримують створення суспільного мовлення в Україні. Зараз їхня допомога може стати ключовою для продовження реформи, оскільки цього року замість гарантованого законом бюджету у 1,5 мільярда гривень НСТУ отримає вдвічі менше – 776,6 мільйонів гривень.


Читайте також