«Простір ідей та якісного контенту» — новинарі UA: ЛЬВІВ та UA: КАРПАТИ про суспільний мовник Швеції

«Простір ідей та якісного контенту» — новинарі UA: ЛЬВІВ та UA: КАРПАТИ про суспільний мовник Швеції

7 лис. 2019

28–30 жовтня журналісти служби новин чотирьох філій Суспільного відвідали центральний офіс суспільного мовника Швеції SVT у Стокгольмі й філію в Гетеборзі. Візит відбувся в межах проєкту співпраці UA: Суспільне мовлення та Офісу медіарозвитку Шведського радіо (SR MDO) «Підтримка регіоналізації суспільного мовлення в Україні». Медійники Львівської та Прикарпатської філії Суспільного поділилися враженнями про роботу шведських колег. 

Ольга Крупник, шефредакторка новин на UA: ЛЬВІВ:

«На суспільному мовнику SVT — затишок: панорамні вікна виходять на затоку, пахне кавою, усміхнені привітні люди. День журналістів розпочинається рано — о 8:30 уже планування. Кожен кореспондент — людина-оркестр, яка генерує ідеї, шукає спікерів, знімає на камеру чи телефон, монтує матеріал. Планування — важлива складова роботи шведського суспільного мовника. Тут знають, якою буде частина інформаційного випуску (крім термінових, подієвих новин) за місяць, а іноді — і за два».

 

Юрій Надольський, шефредактор новин на UA: КАРПАТИ

«Під час візиту ми побачили зсередини, як працює сучасний європейський суспільний мовник. Робота шведського суспільного зосереджена на «журналістиці порядку денного», яка прив’язана до стратегічного планування. У цій системі на першому місці — діджитал (сайт і соцмережі). Новини для телеканалу редактор обирає з того, що вже відзняли й змонтували на цифрові платформи. У філії SVT у Гетеборзі працює лише один відеооператор, а журналістів — дванадцять. Режисерів монтажу немає взагалі. Тобто все — від зйомки до монтажу — роблять кореспонденти самостійно. Це те, до чого прагнемо й ми, бо за цим — майбутнє журналістики».

Ірина Гоць, лінійна продюсерка новин на UA: ЛЬВІВ:

«Усі, кого доводилося зустрічати з місцевих, говорили про довіру до свого суспільного мовника SVT. Це рівень, до якого прагнемо в Україні: щоб люди пишалися й ще більше довіряли Суспільному. В офісах шведських колег — найсучасніше обладнання. У діджитал-відділі працюють кілька десятків людей. Фактично в мовника є студії, апаратні, монтажні для діджитал-проєктів та окремі — для телевізійних. Тобто медійники готові будь-якої миті вийти з прямою трансляцією на сайт».

 

Руслана Полівчак, керівниця групи програмування UA: КАРПАТИ:

«SVT вразило кількістю працівників, їхнім підходом до роботи й відповідальністю, сучасним обладнанням. Вражає їхня готовність навчити, показати на практиці, як працювати в соцмережах. І це — важливо. Адже ми лише починаємо розвиватися, і співпраця з журналістами суспільного мовника Швеції може стати орієнтиром у нашій роботі».

Марта Янко, випускова редакторка та ведуча новин на UA: ЛЬВІВ:

«Багато простору для ідей, дискусій і створення контенту — таким я побачила шведський суспільний мовник. Редактори шведського суспільного використовують у роботі з діджитал-платформами нові підходи. Особливо багато уваги приділяють героям сюжетів і відеоконтенту. Це корисно — подивитися на роботу колег та запозичити щось цікаве й для нашої аудиторії. Тож на діджитал-платформах Суспільного експериментуватимемо й запроваджуватимемо нові формати, але незмінно дотримуватимемося стандартів. Адже наша мета — правдиво, вчасно та докладно інформувати суспільство».

Нагадаємо, головна мета проєкту «Підтримка регіоналізації суспільного мовлення в Україні» — зміцнення Суспільного мовника й утвердження стандартів незалежної журналістики в Україні. 

Для співпраці іноземна сторона обрала чотири філії — UA: РІВНЕ, UA: ЛЬВІВ, UA: КАРПАТИ та UA: ХАРКІВ. Цієї осені там відбуваються тренінги й воркшопи від закордонних медійників: розробляють діджитал-стратегії для кожного регіону та оптимізують роботу служби новин.

Члени команди Суспільного відвідують офіси шведського суспільного мовника в Гетеборзі та Стокгольмі. Крім того, у межах проєкту чотири філії отримали нове обладнання для підвищення якості контенту.

 

 

 


Читайте також