«Найбільші власники використовують свій медіаресурс як інструмент піару» — Світлана Остапа

«Найбільші власники використовують свій медіаресурс як інструмент піару» — Світлана Остапа

6 лис. 2019

«В Україні немає державної цензури, але журналістику не можна назвати вільною. Найбільші власники використовують свій медіаресурс як інструмент піару, прихованої реклами, економічної та політичної боротьби», — заявила голова наглядової ради UA: Суспільне мовлення Світлана Остапа 6 листопада у Верховній Раді на парламентських слуханнях на тему «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення».

Світлана Остапа стверджує, що для олігархічних каналів незалежна редакційна політика припинила існувати: «На каналі «Україна» — прихована реклама Ріната Ахметова, на «Інтері» — піар «ОПСЖ» та Юрія Бойка, на каналі «1+1» відверто «мочать» опонентів Ігоря Коломойського та «Слуги народу», менеджери й журналісти каналу «112» та «NewsOne» говорять про утиски та наступ на свободу слова, але мовчать про те, як їх програми просувають Віктора Медведчука та проросійську риторику».

Зважаючи на профанацію журналістської професії з боку прокремлівських медіа, Світлана Остапа запропонувала переглянути визначення професійного журналіста: «З огляду на виклики інтернетної епохи й дезінформацію треба прив’язати журналістську діяльність до журналістських стандартів та відповідальності за їхнє недотримання. Професійний журналіст має завжди дотримуватися Кодексу етики українського журналіста».

Проблему маніпулювання суспільною думкою в ЗМІ порушив у своєму виступі міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський. Також він звернув увагу на зростання тиску на журналістів сьогодні.

«Форма тиску може бути будь-яка. Наприклад, публічна. Це може відбуватися через оприлюднення даних журналістів, що працюють над розслідуванням. Так, якраз це зараз відбувається з редакцією програми «Схеми», спільного проєкту Радіо Свобода та UA: ПЕРШИЙ, — зауважив Володимир Бородянський. — Ми вважаємо, що відповідальність за оприлюднення даних журналістів має бути посилено, зважаючи на ту надважливу роботу, яку роблять журналісти для суспільства, ми будемо пропонувати відповідні зміни до законодавства. Ми будемо забезпечувати й створювати умови для фізичного, фінансового та юридичного захисту журналістів, які заявляють, що вони зазнають тиску».

На парламентських слуханнях також виступили звільнений із незаконного ув’язнення в Росії журналіст Роман Сущенко, голова Місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнар, заступник голови МВС Антон Геращенко, журналісти, депутати, правоохоронці й правозахисники. Слухання вела заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк.

Суспільне на обговоренні представив заступник голови редакційної ради Суспільного та продюсер UA: ВОЛИНЬ Костянтин Лоцман.

 

Фотографував Олексій Темченко

 


Читайте також