:КіноКульт Фест зібрав понад тисячу кіноманів на Суспільному

:КіноКульт Фест зібрав понад тисячу кіноманів на Суспільному

18 жов. 2019

Понад тисячу шанувальників артхаусу та кінокласики зібрав другий фестиваль культового кіно :КіноКульт Фест, який тривав у головній будівлі Суспільного мовника, київському телецентрі «Олівець», з 10 до 13 жовтня. Цим фестивалем завершився другий сезон кіноклубу суспільного телеканалу UA: КУЛЬТУРА, що відбувався в Києві з початку літа.

Протягом чотирьох днів потрапити на фестивальні локації телецентру могли всі охочі. Кінопокази були традиційно безкоштовними (за умови попередньої онлайн-реєстрації).

«Ми хотіли зробити кіно доступнішим, тож вхід на всі покази був вільним за попередньої реєстрації у фейсбуці, — розповідає програмний координатор :КіноКульт Фесту Юрій Самусенко. — Таке рішення цілком виправдало себе, адже локації в телецентрі «Олівець» були заповнені спраглими до культового кіно глядачами. У Києві наразі проходить безліч фестивалів, але таких атмосферних, відкритих та доступних досі бракує».

Цьогорічна програма :КіноКульт Фесту містила низку класичних фільмів світового кінематографа та стрічки 21 століття, які вже зажили статусу культових. Фестиваль відкрив фільм «Наслідки любові» Паоло Соррентіно. Саме ця стрічка зробила його одним із найважливіших італійських режисерів сучасності, відкривши шлях до «Оскара» за «Велику красу». Поціновувачі класики американського кіно мали нагоду побачити на великому екрані два славетних фільми за участі Одрі Хепберн — «Сніданок у Тіффані» та мюзикл «Кумедне личко».

Європейська класика була представлена французьким шедевром режисера Жака Дере «Басейн» із легендарними Аленом Делоном та Ромі Шнайдер. До програми «Новий культ» команда фестивалю відібрала психологічний трилер «Укриття» Джеффа Ніколса, фантастичну драму «Пан Ніхто» Жако Ван Дормеля із Джаредом Лето, а також кінопритчу Терренса Маліка «Дерево життя» з Бредом Піттом, Джессікою Честейн та Шоном Пенном у головних ролях, що здобула «Золоту пальмову гілку» на Каннському фестивалі 2011 року. Кожному показові передувала вступна лекція.

Центральною подією :КіноКульт Фесту стала конкурсна програма українського короткого метру «Культ завтрашнього дня», переможця якої визначили глядацьким голосуванням.

«Головною нагородою для нас під час показів була увага глядачів, тож приз глядацьких симпатій став очевидною номінацію для всіх одинадцяти стрічок відбору. Переможців одразу два: «Людина з фотоапаратом» Віталія Кікотя та «Колір фасаду: синій» Олексія Радинського, які безумовно заслуговують на увагу, — розповів про переможців Юрій Самусенко. — Другий фестиваль культового кіно помітно виріс, і це підтверджує власний конкурс українського короткого метру, який ми зібрали з найбільших фестивалів України: «Молодість», ОМКФ, KISFF та Docudays UA».

Команда суспільного телеканалу UA: КУЛЬТУРА, яка працювала над організацією :КіноКульт Фесту, отримала потужний фідбек від глядачів та мотивацію продовжувати покази, які вже стали традиційним дозвіллям для поціновувачів якісного кіно. Тож, доки :КіноКульт іде на канікули, у планах команди — підготовка до нової програми кіноклубу на наступний рік.

«:КіноКульт Фест вступна частина комунікаційної стратегії UA: КУЛЬТУРА, згідно з якою плануємо створювати не тільки телевізійний контент, а й офлайнові події, присвячені кіно, літературі, музиці та театру, — розповідає програмний директор фестивалю й виконавчий продюсер телеканалу UA: КУЛЬТУРА Лук’ян Галкін. — Такі події необхідні, аби створити місце зустрічі нашої аудиторії та дізнатися більше про її смаки. Програма :КіноКульту формувалася з огляду на глядацькі оцінки протягом кіноклубного сезону ми намагалися добирати для фестивалю стрічки, що якомога більше резонували з улюбленцями наших відвідувачів. Оскільки зали на кожному показі були повні, маємо надію, що влучили, тож є сенс масштабувати цю модель далі й розвивати наші зустрічі поза екранами телевізорів і діджиталом».

 

Фотографували Володимир Шевчук і Артем Галкін

 


Читайте також