Суспільний мовник зняв документальний фільм до Дня захисника України

Суспільний мовник зняв документальний фільм до Дня захисника України

8 жов. 2019

Спеціально до Дня захисника України Суспільний мовник підготував документальний фільм про ветеранів АТО та ООС «Синдром війни. Я повернувся», який вийде в ефірі суспільного телеканалу UA: ПЕРШИЙ 14 жовтня

У стрічці йдеться про складність діалогу між суспільством та ветеранами бойових дій. Фільм зняла режисерка-документалістка Суспільного Сніжана Потапчук, яка була очевидицею бойових дій на сході України у 2014 році й отримала орден «Народний Герой України» у 2016 році за внесок у військову журналістику.

«Сьогодні з’явилася ідея поговорити про те, що жодного діалогу за ці роки між ветеранами й суспільством так і не виникло. У фільмі ми говоримо, як би мали зустрічати ветеранів і сприймати їх. А хлопці зі свого боку говорять, що вони мають робити, щоб цей діалог налагодити, зазначає Сніжана Потапчук. — Ми розповідаємо про тих, хто на фронті був героєм і після повернення залишається героєм, тому що зміг знайти сили й адаптуватися до суспільства, адже за той час, що вони були на фронті, суспільство змінилося воно не стоїть на місці».

Головними героями фільму є Кирило Недря — оборонець Донецького аеропорту, кавалер ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня — та Роман Бабич — військовий медик, який урятував життя 600 військовим. Обидва — нагороджені орденом «Народний Герой України». Вони розповідають про власний досвід адаптації до мирного життя після війни.

За словами режисерки, наразі в державі не здійснюють необхідних реабілітаційних заходів для учасників бойових дій. Посттравматичний синдром накладається на бойову травму чи бойовий стрес і може призвести до страшних наслідків.

«Ми спробуємо зрозуміти психічний стан хлопців, які повертаються з фронту до мирного життя. У нас досі не існує бази обліку всіх ветеранів війни, щоб проводити обстеження. Держава має тримати це на контролі», — говорить Сніжана Потапчук.

Нагадаємо, Суспільний мовник створив і показав документальні фільми власного виробництва, присвячені річницям військових подій в Україні: «Мирний птах», «Cлов’янськ. Незабуте», «Маріуполь. 5 років від дня звільнення», «Аеропорт. Неповернення» та інші.

 


Читайте також