«Кодекс етики» — своєрідна гігієна в роботі компанії» — Олександр Челак

«Кодекс етики» — своєрідна гігієна в роботі компанії» — Олександр Челак

2 жов. 2019

1 жовтня в офісі UA: Суспільне мовлення завершилася серія презентацій та обговорень проєкту «Кодексу етики» з колективом центральної дирекції компанії. Кожен працівник центральної дирекції Суспільного отримав текст документа й мав змогу подати свої зауваження та пропозиції. 

За словами директора з управління персоналом UA: Суспільне мовлення Олександра Челака, проєкт «Кодексу етики» спричинив жваву дискусію в колективі, надійшло багато пропозицій до тексту документа.

«Впровадження «Кодексу етики» — справа непроста, адже йдеться про певні обмеження, які документ накладає на працівників. Однак для великої телерадіокомпанії він потрібен як своєрідна гігієна, якої маємо дотримуватися в роботі. Тому ми залучили до опрацювання кодексу всю команду Суспільного. Спільна робота над документом стане запорукою його розуміння й дотримання», — зазначив Олександр Челак.

Директорка з комунікацій Вікторія Сидоренко на зустрічі з колективом сказала: «Ми з вами — носії та ретранслятори репутації Суспільного. Висловлювання й вчинки працівників компанії впливають не лише на репутацію окремих людей, вони формують загальну картину репутації всієї телерадіокомпанії. Тож встановлення спільних для нас правил поведінки просто необхідне».

Наразі триває активна робота над остаточною версією «Кодексу етики» й надходить багато ідей для доопрацювання документа.

«Про існування кодексу етики у великих компаніях за кордоном я знала давно й вважаю, що Суспільному такий документ теж потрібен. Мені цікаво попрацювати з текстом кодексу й подати свої пропозиції, адже ці правила стосуватимуться й мене», — каже менеджерка департаменту цифрового контенту Марина Прохоренкова.

Креативний продюсер дирекції цифрових платформ Євген Моренець вважає доцільним запровадження кодексу, але наголошує, що його порушення мають розглядатися індивідуально: «Наприклад, щодо соціальних мереж — контролювати поведінку журналістів на особистих сторінках, якщо й взагалі можливо, то не завжди доречно. Усе, що стосується іміджу Суспільного та робочих моментів у компанії, має передбачатися цим кодексом. Але при цьому документ не повинен суперечити сам собі: ми гарантуємо свободу слова, думки та висловлення поглядів, але контролюємо пости в соцмережах».

На думку директора департаменту сервісу UA: Суспільне мовлення Івана Галамасюка, «Кодекс етики» гарантуватиме дотримання прав людини та сприятиме атмосфері взаємоповаги в компанії.

«Я підтримую впровадження такого документа в нашій компанії і вважаю, що він має не лише існувати декларативно, а й накладати відповідальність на працівників Суспільного за недотримання його пунктів. Так «Кодекс етики» спонукатиме працівників поважати одне одного, а також свою компанію», — сказав Іван Галамасюк.

Розробники кодексу керувалися цінностями Суспільного мовника й нормами ділової етики. Документ відповідає місії компанії, встановлює стандарти етичної поведінки, відносин у команді, а також із партнерами, держорганами й громадськістю. Кодекс покликаний запобігати порушенням і вирішувати конфліктні ситуації.

 

Фотографувала Анастасія Мантач

 

 

 


Читайте також