«Потрібно постійно навчатися» — директор DW Akademie Карстен фон Намен

«Потрібно постійно навчатися» — директор DW Akademie Карстен фон Намен

3 жов. 2019

2 жовтня в телецентрі «Олівець» відбулася регіональна конференція UA: Суспільне мовлення, організована за підтримки DW Akademie*.

Про важливість постійного навчання протягом життя та про те, як заохочувати працівників до розвитку, дискутували директор DW Akademie Карстен фон Намен і голова правління UA: Суспільне мовлення Зураб Аласанія. Розмову модерувала директорка з комунікацій UA: Суспільне мовлення Вікторія Сидоренко.

Карстен фон Намен зауважив, що дотримання журналістських стандартів, фактчекінг та сторітелінг уже не вичерпують переліку головних навичок для медіапрофесіонала — потрібно вміти навчатися безперервно.

«Без постійного навчання ви залишитеся осторонь. Я бачив, як на зміну топменеджменту, шеф-редакторам приходили їхні колеги, які не зупинялися на досягнутому. Наш світ змінюється занадто швидко, щоб зациклюватися на вже здобутих знаннях», — розповів директор DW Akademie.

Зураб Аласанія зазначив, що UA: Суспільне мовлення — місце, де цінують додаткові навички працівників. Голова правління стверджує, що створити атмосферу мотивації та дати можливості для системного навчання команди є одним із пріоритетів компанії: «Працює Академія суспільного мовлення, і це дає результати. Лише минулого року нам вдалося провести 68 тренінгів. Ми навіть уже навчаємо тренерів, аби вони ділилися знаннями з іншими».

Як зауважив Карстен фон Намен, здобувати нові знання найбільше мотивує не підвищення чи фінансова винагорода, а можливість втілити ці навички в життя: «Це великий виклик для компанії. Часто менеджери бояться дозволити працівникам вводити щось нове. Корпоративна культура має враховувати цю можливість для них — застосовувати на практиці нові знання».

Спікери погодилися, що для успішного процесу змін у компанії потрібно також навчитися працювати в команді.

Зураб Аласанія додав, що важливим є усвідомлення кінцевої мети роботи кожного: «Один у полі не воїн. Хочеться, щоб працівник відчував важливість не лише того пазла, за який відповідає він, а й цілої картинки, яка складається разом із пазлами інших. Ефективна співпраця допомагає досягати спільної мети».

Під час дискусії менеджери та продюсери філій Суспільного цікавилися закордонним досвідом організаційного розвитку та навчання працівників. Продюсерка UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ Олена Кваша назвала тему дискусії дуже актуальною: «Освіта впродовж життя — не лише глобальний тренд, а й особливо важлива навичка в медіаспільноті. Журналіст має завжди бути компетентним і заглибленим у речі, про які говорить».

Фотографувала Анастасія Мантач

 

* DW Akademie — німецька організація з розвитку міжнародних ЗМІ, яка сприяє просуванню суспільного мовлення за допомогою створення цифрового мультиплатформенного ньюзруму й навчального центру — Public Media Akademy (PMA). Проєкт спрямований на створення основи для якісних, об’єктивних і неупереджених новин.

 


Читайте також