UА: ХЕРСОН — інформаційний партнер фестивалю аматорського кіно «КIНОКIМЕРIЯ»

UА: ХЕРСОН — інформаційний партнер фестивалю аматорського кіно «КIНОКIМЕРIЯ»

19 вер. 2019

20–23 вересня відбудеться XIV Міжнародний фестиваль аматорського кіно «КIНОКIМЕРIЯ» в Херсоні. Цьогоріч у його межах представлять понад 150 фільмів із 16 областей України й 15 країн світу: Болгарії, Вірменії, Індії, Іспанії, Данії, США, Естонії, Китаю та інших.

Мета проєкту — відродження кіноаматорства в Україні, налагодження зв’язків із кіноаматорами з-поміж закордонних українців, згуртування талановитої та ініціативної молоді.

UА: ХЕРСОН — інформаційний партнер події.

Директор фестивалю Євген Максимов і член журі — керівник проєктів «КІНОКОЛО» й «Сценарна майстерня», ведучий телепрограми «Аргумент-кіно» — кінознавець Володимир Войтенко в програмі «Ранок» на UA: ХЕРСОН розповіли про історію «КIНОКIМЕРIЇ» і про те, чого чекати її учасникам.

«На цьому фестивалі ми відбираємо роботи, які представлятимуть Україну вже наступного року на Міжнародному фестивалі незалежного кіно «UNICA», який відбудеться в Бірмінгемі у Великобританії. Ми готуватимемо програму від України. І ще одна приємна новина, яку можу повідомити: фестиваль «UNICA» 2022 року проходитиме в Херсоні. Таке рішення цьогоріч ухвалили на загальному конгресі. Всі 35 країн-учасниць фестивалю підтримали його одностайно. Тепер перед нами дуже серйозне завдання — добре підготуватися до такого представницького форуму», — зазначив Євген Максимов.

За словами Володимира Войтенка, основні теми робіт, представлених на конкурс — любов і смерть.

«Безперечно, суспільство дуже тривожить те, що нині відбувається в нашій країні. Вже п’ятий рік триває війна, і, звісно, про це найбільше фільмів. Кохання, смерть — люди починають по-іншому на це дивитися. Посттравматичний синдром наздоганяє тих, хто був на війні — про це багато фільмів й автори по-різному до цього підходять», — розповів Володимир Войтенко.

22 вересня о 16:00 відбудеться церемонія нагородження найкращих фільмів фестивалю.

«Ми з великою відповідальністю поставилися до партнерства з «КІНОКІМЕРІЄЮ». Цей фестиваль добре знають у нашому регіоні. І приємно, що коло його учасників щороку стає дедалі ширшим. П’ятнадцять країн, шістнадцять регіонів України, понад сто п’ятдесят фільмів — це значний внесок у розвиток сучасного незалежного аматорського кіно. Ми розкажемо про найяскравіші роботи й познайомимо всіх прихильників Суспільного з їх авторами. І першими знатимемо, хто представлятиме нашу країну на Міжнародному фестивалі незалежного кіно «UNICA» 2020 року», — розповів продюсер Херсонської філії UA: Суспільне мовлення Василь Середюк.

Події фестивалю висвітлюватимуть телеканал UA: ХЕРСОН та UA: Українське радіо Херсон.

Докладна програма XIV Міжнародного фестивалю аматорського кіно «КIНОКIМЕРIЯ 2019» — за посиланням.

Нагадаємо, «КIНОКIМЕРIЯ» — це щорічний конкурсний спеціалізований фестиваль кіно- й відеофільмів, створених дитячими аматорськими студіями, дорослими аматорами, студентами творчих вишів, представниками некомерційного кіно не тільки в Україні, а й за її межами.

 


Читайте також