Працівникам Суспільного презентували проєкт «Кодексу етики»

Працівникам Суспільного презентували проєкт «Кодексу етики»

6 вер. 2019

На зустрічі топменеджерів UA: Суспільне мовлення з колективом суспільного радіо, що відбулася 4 вересня, презентували проєкт «Кодексу етики»

Цей документ регламентуватиме поведінку працівників Суспільного в публічному просторі. Аналогічні кодекси існують в усіх великих компаніях, зокрема й у європейських суспільних мовників. Запровадження такого документа на UA: Суспільне мовлення передбачене дорожньою картою реформи. Однак перед затвердженням остаточного варіанта «Кодексу етики» Суспільного було вирішено винести проєкт документа на обговорення з колективом компанії. 

«Для нас важливо, щоб новий етичний кодекс був створений спільними зусиллями, у співавторстві з усіма працівниками Суспільного. Тільки так можна досягти розуміння й підтримки цього документа всією командою Суспільного мовника», — зазначив директор з управління персоналом UA: Суспільне мовлення Олександр Челак.

Робота над «Кодексом етики» розпочалася з ґрунтовного вивчення етичних кодексів провідних медіакомпаній світу, за основу проєкту взяли кодекс для працівників ВВС.  

Документ складається з двох великих частин: внутрішня й зовнішня комунікація — і містить такі розділи:

  • захист прав людини;
  • взаємодія з працівниками;
  • захист інформації та персональних даних;
  • протидія корупції та відмиванню доходів;
  • конфлікт інтересів;
  • взаємодія з органами державної влади;
  • користування соцмережами;
  • участь у громадському житті;
  • подарунки та гостинність;
  • взаємодія з діловими партнерами. 

Як розповіла PR-директорка Вікторія Сидоренко, у європейській практиці існує два принципи застосування етичного кодексу: накладання обмежень на всіх без винятку працівників компанії та обмеження тільки для працівників певної категорії — залежно від посади, яку ті обіймають. Вибір принципу залежить від багатьох факторів, але так чи інакше певні обмеження існують завжди, адже дії працівників впливають на репутацію компанії.

«Репутацію компанії творять усі її працівники, а не лише піар-підрозділ. Участь в акціях та масових заходах, публічні виступи, коментарі іншим ЗМІ, ведення особистих сторінок у соцмережах працівниками Суспільного формують враження про нашу компанію і можуть впливати на її репутацію. Запровадження «Кодексу етики» дасть змогу уникнути кризових для репутації ситуацій», — розповіла Вікторія Сидоренко.

Проєкт «Кодексу етики» детально презентуватимуть працівникам усіх структурних підрозділів Суспільного, після чого кожен зможе висловити зауваження та внести власні пропозиції до документа.

«Припускаю, що більшість працівників Суспільного намагаються напрацювати власний етичний кодекс. Це щось схоже на правила для внутрішнього вжитку, які б дали змогу журналісту залишатися водночас і правдолюбним, і неупередженим. Добре, що є можливість напрацювати такі правила спільно», — поділилася керівниця редакції літературних програм на UA: Радіо Культура Олена Гусейнова.

На думку продюсера UA: Радіо Промінь Максима Яковенка, запровадження етичного кодексу — правильна ідея.

«В будь-якій великій компанії існують питання, пов’язані з корпоративною етикою — комерційні таємниці, норми поведінки в публічному просторі, соцмережах тощо. Якщо ти належиш до компанії з високими етичними стандартами, як Суспільний мовник, то як його працівник маєш відповідати цим стандартам», — підсумував Максим Яковенко.

Фото: Володимир Шевчук


Читайте також