День Незалежності на Суспільному радіо

День Незалежності на Суспільному радіо

23 сер. 2019

24 серпня, до 28-ї річниці Незалежності України, Суспільне радіо підготувало тематичні програми.

 

UA: Українське радіо

О 9:00 розпочне спецефір, під час якого відбудеться трансляція урочистих заходів, присвячених Дню Незалежності, включення з місця подій кореспондентів. Також почути трансляцію цих урочистостей можна буде на UA: Радіо Культура.

Гості студії: політичний експерт Дмитро Сіманський та голова громадської організації «Centre UA» Олег Рибачук спробують спрогнозувати майбутнє України через 5 років,  посилаючись на 28-річну історію незалежності України.

Упродовж дня репортерка Марія Григоришин, озброївшись мапою святкових столичних подій, долучиться до забігу у вишиванках, побуває на богатирському турнірі, відвідає фестивалі «Етнічний віночок», «Карта мрії – 2019», «Відкрита музика міста», аби побачене і почуте донести слухачам. 

О 13:10 у програмі «Форпост» йтиметься про головні виклики, здобутки і втрати у сенсі захисту власної держави. Думками і враженнями поділяться учасники Маршу захисників України.

О 14:10 у програмі «Чорним по білому» історик і дослідник українського спорту Олексій Лях-Породько розкаже, з якого часу ми рахуємо свою спортивну незалежність та чи дружить українська діаспора зі спортом і які спортивні громади має?

О 16:20 у програмі «Плюс-мінус» ведучий Олександр Піддубний запрошує до розмови про еволюцію влади. Як змінювалася Україна впродовж 28 років розкажуть експерти студії.

 

UA: Радіо Промінь

О 8:00 розпочнеться 12-годинний марафон. Окрім висвітлення офіційної частини, кореспонденти з різних міст України робитимуть включення в ефір. Також на зв’язку буде українська діаспора з Австралії, США і Франції. Щотригодини до студії приходитимуть гості, дотичні до святкування Дня Незалежності України.

У цей день також стартує новий проєкт «UA:ID. Знають тільки українці». Упродовж року гості продакшн-студії UA: Радіо Промінь (музиканти, актори, лідери молодіжних думок) проходили своєрідний тест на знання фраз, відомих лише тому, хто мешкає в Україні або цікавиться тим, чим жила і живе  наша країна. Команда проєкту відібрала усі фрази-ідентифікатори, за якими можна навіть з півслова зрозуміти, чи знаходиться ця людина «на одній хвилі» зі своєю країною. Ці фрази та словосполучення відомі  кожному українцю. Деякі — навіть змалечку. 

 

UA: Радіо Культура

О 8:00 розпочнеться ефірний марафон. У програмі «Культура.Live» про ціну та цінності української свободи говоритиме гість студії — дипломат, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба. Також режисер і ветеран Євген Степаненко говоритиме про Марш захисників України, а Аніфе Куртсеітова, громадська активістка, очільниця ГО «Кримська родина», розкаже про значення Дня Незалежності для киримли. 

О 12:07 у радіоблозі Івана Малковича «Антологія української поезії від Тичини до Жадана» почуємо вірші поетів-шістдесятників — Ліни Костенко, Миколи Вінграновського, Василя Стуса, Василя Діденка, Леоніда Кисельова, Ігоря Калинця, Тараса Мельничука, Василя Симоненка, тобто тих, хто наближали незалежність України.

О 12:20 у програмі «Бандура Style» керівниця ансамблю бандуристок «Золоті струни» Наталія Слободянюк представить авторські композиції та патріотичні пісні про Україну до Дня Незалежності.

О 13:00 у спецвипуску програми «Книжкова лавка. Топ-7» ведуча Олена Гусейнова говоритиме про головні книжки часів української незалежності з літературознавицею Тамарою Гундоровою.

О 14:00 Василь Шандро у спецвипуску програми «Імператив» розпитає мистецтвознавицю Діану Клочко, хто і як формував мистецьке середовище з часу відновлення незалежності.

О 16:07 у програмі «Без гриму» заслужений артист України, диктор, ветеран Українського радіо Петро Бойко згадує історичні події 24 серпня 1991 року, свідком яких він був.

О 21:00 у програмі «Вистава без антракту» слухачі зможуть почути історичну драму Михайла Старицького «Оборона Буші», яка розповідає про боротьбу козаків за незалежність.

Також тематичною цього дня буде програма «Поезія на радіо Культура»:

О 10:53 прозвучить діалог Гетьмана Дорошенка та Матері-України з історичної драми Людмили Старицької-Черняхівської «Гетьман Дорошенко».

О 15:05 можна буде почути діалог великого князя Київського Ярослава з дружиною Інгігердою з драматичної поеми Івана Кочерги «Ярослав Мудрий». Читають — Євген Нищук та Анжеліка Рудницька.

 

Слухати всі три канали Суспільного радіо можна також і у мобільному додатку suspilne.radio.


Читайте також