Європейські країни впроваджують податок на суспільне мовлення

Європейські країни впроваджують податок на суспільне мовлення

14 сер. 2019

Альянс суспільних медіа* проаналізував зміни моделей фінансування суспільних мовників, що відбуваються в Європі.

Так, Ісландія, Фінляндія, Швеція вже перейшли з абонплати на податок за суспільне, Данія планує це зробити упродовж трьох років, а Норвегія — з 1 січня 2020 року. Про плани перейти на податок за суспільне мовлення заявила також Ірландія.

Таким чином держави Європи впроваджують стабільне фінансування для суспільних медіа, адже абонплата з домогосподарств робила їх залежними від кількості споживачів.

Торік у Німеччині правомірність стягнення плати за суспільне ЗМІ було винесено на розгляд Конституційного Суду, який підтвердив, що фінансування суспільного мовлення є основоположним для демократії.

Нагадаємо, що міжнародні медіаексперти розробили та презентували нову модель фінансування українського мовника — UA: Суспільне мовлення — зі спецфонду державного бюджету, кошти на який надходять від сплати за користування радіочастотним ресурсом. У квітні минулого року Наглядова рада схвалила нову модель фінансування Суспільного.

* Альянс суспільних медіа — всесвітнє об’єднання суспільних ЗМІ, що спеціалізується на адвокації та підтримці незалежних медіа.

 


Читайте також