Координаційна зустріч менеджерів та продюсерів у Києві

Координаційна зустріч менеджерів та продюсерів у Києві

19 лют. 2018

Друга координаційна зустріч менеджерів і продюсерів регіональних філій Суспільного відбулася 16-17 лютого в Києві. До обговорення ходу реформи та планів на рік приєднались також і новообрані менеджери й продюсери, і ті, хто займає посади керівників у регіонах ще з грудня.

Протягом двох днів учасники зустрічі спілкувалися з головою правління Зурабом Аласанією, членами правління ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України", виконавчим директором Олександром Лієвим, директорами профільних департаментів та генеральними продюсерами суспільно-політичного, просвітницького й розважального мовлення.

У перший день зустрічі менеджерам і продюсерам презентували результати соціологічного дослідження, яке провела для НСТУ компанія Kantar TNS за підтримки проекту Ради Європи "Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні". Керівники філій ознайомилися з тим, яке респонденти мають уявлення про загальну ідею суспільного мовлення та наскільки вони обізнані зі структурою Суспільного – його телеканалами й радіостанціями. Також дослідження показало, який контент найбільше цікавить нинішню і потенційну аудиторію регіональних телеканалів, та яку інформацію хотіли б бачити на суспільному мовнику його глядачі й слухачі. Таке дослідження допоможе керівникам філій ефективніше спланувати свою діяльність, зокрема врахувати зацікавлення опитуваних під час виробництва контенту.

Після цього виконавчий директор ПАТ "НСТУ" Олександр Лієв презентував річний план компанії на 2018 рік. Присутні обговорили основні завдання технічного, кадрового, юридичного, фінансового, комунікаційного й творчого напрямів.

"Основна мета цих двох днів – максимально продуктивне спілкування між представниками центральної дирекції та регіональними керівниками, з одного боку, й обмін досвідом представників філій один з одним – з іншого. Ніхто, крім керівників філій, і краще за них у цій компанії не знає, як будувати Суспільне в регіонах. Тому важливо налагодити постійний контакт між філіями. Успіх Суспільного залежить від кожного з нас, адже ми одна команда", – наголосив Олександр Лієв.

Також менеджерам і продюсерам філій презентували візуальну концепцію бренду Суспільного. Як розповів генеральний продюсер з розвитку Микола Ковальчук, відповідно до цієї концепції, кожен регіон матиме унікальний колір для самоідентифікації. Окрім цього, він показав, яким буде нове оформлення контенту й заповнення міжефірного простору на телеканалах після отримання лого "UA:".

Після цього учасники заходу взяли участь у стратегічній сесії від коуч-партнера ПАТ "НСТУ" Зої Гаркавенко. Під час цієї сесії менеджери й продюсери обговорювали проблеми, з якими вони зіткнулися під час формування штату бюро телерадіоновин (БТРН), та визначали проблемні питання, що стосуються виробничої діяльності філій. Як з’ясувалося, регіональні керівники однаково переймаються і стратегічними, і прикладними питаннями. Зокрема, їх турбує, як мотивувати працівників, котрі "застрягли" в парадигмі державного телебачення, як вимірювати коефіцієнт корисної дії (КРІ) працівників БТРН і як вирішити питання невідповідного навантаження працівників, коли їхня реальна діяльність не відповідає займаній посаді.

Далі, розділившись на три робочі групи, менеджери й продюсери обговорювали, як покращити структуру БТРНу. У підсумку, кожна група сформувала обґрунтовані пропозиції, які посади – а це від 3 до 14 позицій – потрібно додати в БТРН. Як зазначив Олександр Лієв, напрацьовані зауваження, ідеї та пропозиції стануть базою для формування нового штатного розпису філій.

"Дуже продуктивним було спілкування під час тренінгу з колегами з інших філій. Особливо, коли ми вирішували, як покращити структуру БТРНу, скільки треба ще додати людей до штатного розпису. Вражає здатність керівників критично підійти до цього питання й не намагатися "протягнути" в БТРН якомога більше працівників. Мене щойно обрали керівником філії, тож було цінно дізнатися про досвід колег", – розповіла новообрана менеджерка Суспільного в Кропивницькому Олена Роміцина.

На завершення програми першого дня PR-директорка НСТУ Вікторія Сидоренко розповіла новообраним менеджерам і продюсерам філій про особливості зовнішньої комунікації, типові інформаційні кризові ситуації, котрі можуть статися у філії, та способи реагування на них.

Другий день робочої зустрічі розпочався з тренінгу, присвяченому правилам внутрішньої комунікації в період реформ. Провела його експертка Ради Європи Анна Гончарик. Зокрема, присутні дізналися, що таке якісна внутрішня комунікація, як вибудувати продуктивне спілкування з підлеглими, та яку роль у комунікації відіграє лідер команди. Окрім цього, обговорили труднощі, які виникають у регіональних керівників під час спілкування з працівниками філій та представниками центральної дирекції, а також торкнулися питання, як організувати більш ефективний і оперативний обмін інформацією на Суспільному.

Після цього, продюсери регіональних філій спілкувалися про розважальне, просвітницьке й суспільно-політичне мовлення з генеральними продюсерами відповідних напрямів – Русланом Городничим, Тетяною Кисельчук та Андрієм Сайчуком.

Зокрема, ще раз обговорили, яким має бути контент мовника – відповідати журналістським стандартам і цінностям Суспільного, бути об’єктивним й давати простір для діалогу всім учасникам та враховувати зацікавлення глядача. "Суспільне працює з усіма і для всіх", – наголосив генпродюсер суспільно-політичного мовлення Андрій Сайчук.

Продюсерів філій хвилювало також, як у ситуації критичного недофінансування НСТУ забезпечити виробництво якісного контенту. Одним зі шляхів вирішення цієї проблеми є створення бази проектів та пошук грантодавців для їх реалізації. Наприклад, уже зараз вдалося знайти грантові кошти для виробництва міжрегіональної програми про децентралізацію. Над виробництвом програми працюватимуть Одеська, Черкаська, Тернопільська й Харківська філії ПАТ "НСТУ". Заплановано, що програма вийде в ефір усіх регіональних телеканалів Суспільного в жовтні цього року.

Нагадаємо, 12 лютого оголосили результати додаткового конкурсу на позиції керівників філій Суспільного. Повторний конкурс відбувся у тих регіонах, де раніше було призначено тимчасових виконувачів обов’язків менеджера й продюсера. Під час координаційної зустрічі з новообраними менеджерами та продюсерами підписали контракти.


Читайте також