Суспільне та ООН Жінки разом напрацювали медіапосібник з ґендерних питань

Суспільне та ООН Жінки разом напрацювали медіапосібник з ґендерних питань

13 сер. 2019

UA: Суспільне мовлення долучилось до створення посібника «Рекомендації для медіа щодо висвітлення ґендерних питань і конфлікту». Публікація стала результатом співпраці з міжнародною організацією «ООН Жінки»* за підтримки уряду Швеції. Посібник доступний онлайн українською й англійською мовами.

Дотримання принципів ґендерної рівності у журналістських матеріалах — один з пріоритетів роботи UA: Суспільне мовлення. Компанія підтримує просвітницькі заходи з ґендерної тематики та проводить тренінги з ґендерно чутливої журналістики для власних працівників.

Зокрема під час роботи над посібником «Рекомендації для медіа щодо висвітлення ґендерних питань і конфлікту» працівники Суспільного навчалися на тренінгах національної консультантки з підтримки мовника у міжнародному проекті «ООН Жінки» Юлії Гончар та міжнародної консультантки з питань ґендерної рівності Моніки Еллени.

«Уперше ми з працівниками Суспільного почали працювати з ґендерно чутливою лексикою минулого року: провели тренінги та лекції на цю тему, проаналізували наш наявний контент і розібрали основні проблеми та стереотипи, з якими стикаються журналісти під час роботи. Вже в процесі роботи ми надавали редакторський супровід, а тепер — маємо цей посібник, який допоможе як новачкам, так і працівникам зі стажем самостійно приймати рішення», — розповіла Марія Фрей, генеральна продюсерка регіонального мовлення UA: Суспільне мовлення.

Посібник «Рекомендації для медіа щодо висвітлення ґендерних питань і конфлікту» створено на допомогу журналістам, аби уникати ґендерних стереотипів, правильно висвітлювати конфліктну проблематику, а також теми сексуально та ґендерно зумовленого насильства. Окремий його розділ присвячено роботі з цифровими платформами та соцмережами. Видання містить практичні рекомендації до кожного розділу, а також список літератури з ґендерно чутливої журналістики.

* Організація «ООН Жінки» є структурним підрозділом ООН, який працює над питаннями ґендерної рівності та розширенням прав і можливостей жінок.

Читайте також