Hudaki Village Band представив Суспільне радіо на міжнародному етнофестивалі

Hudaki Village Band представив Суспільне радіо на міжнародному етнофестивалі

23 лип. 2019

Суспільне радіо долучилося до 40-го фольклорного фестивалю Єврорадіо в Рудольштадті (Німеччина). На сцені фестивалю Суспільне радіо представив український фолкгурт Hudaki Village Band.

Hudaki Village Band — український фолкгурт із Нижнього Селища Хустського району Закарпатської області. Гурт грає в стилі мароморош (суміш народної української, єврейської, німецької, угорської та ромської музики).

Катря Гончарук, ведуча програми "Ethno-вухо" на UA: Радіо Культура, супроводжувала гурт на фестивалі: "Я дуже рада, що Суспільне радіо представив саме Hudaki Village Band. Це було просто потрапляння в яблучко для цієї аудиторії. Їх дуже тепло приймали й не один раз викликали на біс. До речі, вони дуже багато гастролюють і їх більше знають за кордоном, ніж в Україні. У їхній музиці звучить справжня автентика!"


Єврорадіо організовує міжнародний фольклорний фестиваль, у якому щороку в різних містах Європи музиканти знайомлять світову аудиторію з оригінальними фольклорними мелодіями, традиціями та колоритом своєї країни. 119 радіостанцій із 56-ти країн Європи й 33-х — Азії, Австралії та Америки, що входять до Європейського радіомовлення, щороку делегують на фестиваль гурт чи соліста-представника.

"Це справжня етновітрина світу. За ці кілька днів фестивалю можна почути виконавців із різних країн. Я впевнена, кожен відвідувач (а їх було дуже багато) зміг знайти свою улюблену етномузику, адже там звучали мелодії від повільних і трансових до жвавих та танцювальних. На фестивалі була неймовірна атмосфера. Коли потрапляєш туди, відчуваєш, як зовсім по-іншому дивишся на світ, починаєш сприймати музику не просто вухами, а й усім серцем”, — ділиться враженнями Катря Гончарук.

"Під час фестивалю мені запам’ятався перфоманс американського етногурту Vanaver Caravan з піснею We Shall Overcome, який був присвячений сотій річниці дня народження Піта Сігера – ікони американського фольклору. Всі слухачі, тримаючись за руки, співали пісню разом з виконавцями. Це неймовірно об’єднувало всіх! — Розказує Катря Гончарук. — Також мене вразили іранці з гурту Hamnava Ensemble, які влаштували справжню етнодискотеку, і шведи з гурту Symbio, які грали електронну за структурою та стилем музику, але на акустичних інструментах (лірі та акордеоні), вплітаючи туди народні мотиви". 

Суспільне радіо бере активну участь у фестивалі з 1999 року й щоразу знаходить цікаві фольклорні колективи або солістів, які презентують народне мистецтво нашої країни. Так, у різний час учасниками фолькфестивалю ЄМС від Суспільного радіо були:  бандурист Василь Нечепа, тріо бандуристок на чолі з Тетяною Маломуж, фольклорний гурт "Кралиця", гурт "Фолькнери", етнорок-гурт "ТаРута" й гурт "ГуляйГород".

Усі охочі можуть відчути атмосферу фестивалю, прослухавши програму Катрі Гончарук, де звучать фрагменти виступів етногуртів і діляться враженнями відвідувачі. А вже в серпні слухачі UA: Радіо Культура почують ексклюзивне інтерв’ю з Hudaki Village Band у програмі "Ethno-вухо".

 

 


Читайте також