Охорона культурної спадщини неможлива без підтримки суспільного мовлення — міжнародний експерт ЮНЕСКО

Охорона культурної спадщини неможлива без підтримки суспільного мовлення — міжнародний експерт ЮНЕСКО

12 чер. 2019

11 червня до центрального офісу UA: Суспільне мовлення завітали міжнародні експерти ЮНЕСКО з Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини Ніколай Вуков (Болгарія) та Ілля Фетисов (Україна). Метою їхнього візиту стало ознайомлення з програмами та проєктами Суспільного мовлення, що сприяють збереженню та поширенню культурних надбань України.

З гостями поспілкувалися членкиня правління Суспільного, відповідальна за платформу радіо, Олександра Кольцова та PR-директорка Вікторія Сидоренко, а також експерт-юрист Дмитро Гузій.

Експерти дізналися про просвітницький та освітній контент на теле- й радіоканалах і діджитал-платформах Суспільного, який розповідає про культурну спадщину українського народу. Особливо відзначили програми "Енеїда" та "UA: Фольк", що виходять на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ.

"У сучасному світі кількість інформації швидко зростає і швидко втрачається, тому ми хочемо допомогти не втратити найцінніші культурні здобутки вашого народу. Питання охорони нематеріальної культурної спадщини неможливо розглядати поза можливостями й соціальною роллю суспільного мовлення. Ми вбачаємо цю роль передусім у збереженні, продовженні й переданні традиційної культури народу наступним поколінням", — сказав Ніколай Вуков.

Олександра Кольцова розповіла, що UA: Суспільне мовлення має власний оркестр і велику концертну залу з акустичними можливостями для звукозапису.

"Ми оновили контент суспільних теле- та радіоканалів, додали кілька програм про культуру. Зокрема, на суспільному радіо UA: Радіо Культура виходить низка програм про українську літературу, музику та історію. В ефір виходить рубрика "Радіотеатр", де можна почути як сучасні, так і ретро-постановки. Суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА також має лінійку програм про найцікавіші події в культурному житті країни”, — розповіла Олександра Кольцова.

Також вона зазначила, що Суспільне мовлення має значні архіви відео- та аудіозаписів, що мають культурну цінність.

"Суспільне має один із найцінніших архівів у країні, фонди архівних записів є як у центральному офісі, так і в регіональних філіях Суспільного. Ми прагнемо їх оцифрувати, проте без належної фінансової підтримки це неможливо. Така ситуація загрозлива для подальшого збереження культурної спадщини", — додала Вікторія Сидоренко.

На думку міжнародних експертів, оцифрування й оприлюднення архівних фондів Суспільного мовлення значно сприятимуть залученню молодшого покоління до культурної спадщини.

"Архіви вашої телерадіокомпанії — це золотий фонд української культурної спадщини, необхідний для збереження традицій і виховання нового покоління. У своєму звіті для уряду ми внесемо пропозицію підтримати збереження й поширення архівних фондів НСТУ", — зазначив Ілля Фетисов.

 


Читайте також