Українське радіо відзначає Всесвітній день радіо

Українське радіо відзначає Всесвітній день радіо

12 лют. 2018

Щороку, 13 лютого відзначається Всесвітній день радіо. Саме цього дня в 1946 році вперше вийшло в ефір "Радіо ООН", яке мовило напряму зі штаб-квартири Організації Об’єднаних націй. Вперше Всесвітній день радіо відзначили у 2012 році, а рішення про його проведення ЮНЕСКО прийняло у 2011 році. Святкування ініціює Європейська мовна спілка. Тож Українське радіо, яке є не лише членом, а й ініціатором та співзасновником Європейської мовної спілки – теж щороку відзначає цей день.

Із року в рік Всесвітній день радіо має своє гасло. Наприклад, минулоріч воно звучало так: "Радіо в часи воїн і надзвичайних ситуації". Гаслом цьогорічного Всесвітнього дня радіо є "Радіо та спорт!".

"Якщо минулого року ми розповідали про наші проекти, які стосуються війни на Донбасі, окупованих територій Криму і Донбасу, переселенців, інформування щодо цих проблем, то цього року ми робимо акцент на спорті. По-перше, саме зараз проходять Зимові Олімпійські ігри. Тут важливо підкреслити, що Українське радіо – це єдиний радіомовник в Україні, у якого є своя професійна редакція спортивної радіожурналістики. І в цьому році, з нагоди такого дня, ми запустили спеціальні спортивні проекти", – розповідає генеральний продюсер Українського радіо Дмитро Хоркін.

До Зимових Олімпійських ігор Українське радіо запустило декілька проектів. "Олімпійський щоденник" виходить о 16:10 не тільки на Першому каналі Українського радіо, на каналі "Промінь",  а й у прямому ефірі телеканалу "UA: Культура", а також на всіх регіональних телерадіостанціях. А також щоденна виїзна студія Українського радіо із прес-центру Офіційної фан-зони зимових Олімпійських ігор-2018 у київському телецентрі о 14:30.

"Щодо "Спорту та радіо", то тут важливо підкреслити майстерність спортивного журналіста. Він повинен мати особливий хист для того, щоб аналізувати те, що не завжди можна передати через радіо. Тобто, якщо спортивний коментатор на футболі просто передає свої емоції й інколи розповідає історію про футболістів, то тут коментатор повинен розповісти і що діється на стадіоні, і які там емоції, і який саме футболіст, і ще багато цікавих історій. Тому – це високе мистецтво тих, хто саме працює на Українському радіо у спортивній редакції", – підкреслює Дмитро Хоркін.

Українське радіо – головний мовник країни, найстаріше в нашій державі. Уперше воно вийшло в ефір 16 листопада 1924 року. Сьогодні його покриття – це 148 FM передавачів. Жодна радіостанція в Україні не має такого покриття.

Тож святкуймо Всесвітній день радіо разом із Суспільним!


Читайте також