Новинарі Суспільного підготувалися до висвітлення парламентської передвиборчої кампанії 2019

Новинарі Суспільного підготувалися до висвітлення парламентської передвиборчої кампанії 2019

6 чер. 2019

5–6 червня в київському телецентрі "Олівець" відбувся дводенний тренінг для шеф-редакторів бюро новин регіональних філій UA: Суспільне мовлення. Мета — виробити єдині стандарти подання новин про перебіг парламентської передвиборчої кампанії.

Команда регіональних новинарів спільно із фахівцями японського суспільного мовника NHK International напрацьовувала схеми й інструменти моніторингу діяльності нардепів, алгоритми аналізу передвиборчих програм і радилася, як працювати із цифровою агітацією кандидатів і партій. Також провели брейншторм для визначення критеріїв, за якими має відбиратися інформація для новин про політичні партії та кандидатів.

Як зазначив член правління UA: Суспільне мовлення, відповідальний за регіональний розвиток, Микола Чернотицький, під час парламентської кампанії Суспільний мовник має стати флагманом журналістських стандартів.

"Після президентських виборів перед нами постав ще один виклик — парламентські вибори, які мають суттєву регіональну складову. Надважливе завдання для Суспільного — висвітлити ці вибори так, як цього не робив ніхто, — за найвищими журналістськими стандартами. Це не тільки наш обов’язок перед громадянами, а й вагомий аргумент, чому суспільне мовлення є важливим елементом демократичної системи в державі", — зазначив Микола Чернотицький.

Зі свого боку генеральний продюсер інформаційного мовлення Суспільного Владислав Грузинський наголосив, що у висвітленні парламентської кампанії головну роль відіграватимуть саме регіональні філії Суспільного мовника, тому особливу увагу приділено підготовці регіональних новинарів.

"Суспільне мовлення — це сервіс із доставки неупередженої, збалансованої інформації, зокрема новин. Тому під час виборчих перегонів надзвичайно важливо розуміти, про кого і як  ми будемо розповідати. Адже кандидатів, особливо в мажоритарних округах, буде безліч. Ми маємо напрацювати спільні робочі процеси й критерії, на які можна спиратися у висвітленні парламентських перегонів. Водночас важливо, що ініціатива у виробленні нових принципів роботи йде не від керівництва у вигляді розпоряджень і директив, а від самих шеф-редакторів, які краще знаються на особливостях роботи у своєму регіоні. Такі ідеї краще працюватимуть", — сказав Владислав Грузинський.

Експертну підтримку українським колегам надали медіафахівці японського суспільного мовника NHK International. Зокрема, керівник експертної групи NHK Ацуші Міяо розповів про принципи роботи журналістів у передвиборчий період у Японії.

Також шеф-редактори регіональних філій UA: Суспільне мовлення отримали від японських колег посібник із висвітлення термінових новин, підготовлений за підтримки Японської агенції з міжнародного співробітництва (JICA) та компанії NHK International.

"Ви як суспільний мовник наступного місяця отримаєте хорошу нагоду розширити свою глядацьку авдиторію та підвищити рівень їхньої довіри, роблячи новини за всіма правилами чесної журналістики. Це велика відповідальність — багато рішень вам доведеться ухвалювати самостійно, проте й велика честь — бути в авангарді української журналістики", — підсумував Ацуші Міяо.

Про свої враження від тренінгу розповів шеф-редактор новин на UA: ХАРКІВ В’ячеслав Мавричев: "Ми отримали відгуки глядачів і лідерів громадської думки про нашу роботу під час президентської кампанії й зрозуміли, що йдемо правильним шляхом, та водночас нам є над чим працювати. Сьогодні кожен шеф-редактор розповів про досвід відпрацювання президентських перегонів на своїй філії. Ми поділилися власними помилками й напрацюваннями. У виробленні єдиних критеріїв відбору інформації для новин ми намагалися врахувати весь попередній досвід. Адже завдання Суспільного мовлення — бути не просто ретранслятором політичних заяв, а й верифікувати їх, а також запитувати в кандидатів, як вони планують виконувати свої передвиборчі обіцянки".

Захід відбувся за підтримки Японської агенції з міжнародного співробітництва (JICA) та Академії суспільного мовлення.

Нагадаємо, восени 2018 року в регіональних філіях UA: Суспільне мовлення стартував телепроєкт "Виборчий округ", що висвітлює роботу депутатів у парламенті та комітетах.

 


Читайте також