Марія Фрей: Майданчик незалежної журналістики в регіоні є, і він — на Суспільному

Марія Фрей: Майданчик незалежної журналістики в регіоні є, і він — на Суспільному

27 тра. 2019

Про проект Суспільного мовника спільно з рухом "Чесно" #Звіти_наживо як новий діалог посадовців і громадян ішлося на панельній дискусії в межах Національного форуму "ВзаємоДІЯ: влада і громада", який відбувся 23-24 травня у Львові.

Упродовж минулого року команди Суспільного в регіонах України провели 217 прямих ефірів, під час яких посадовці й чиновники різних рангів прозвітували про свою роботу. Цьогоріч проект #Звіти_наживо продовжився на всіх регіональних телеканалах Суспільного в дещо оновленому форматі. Незмінними залишаються гострі запитання журналістів, активне залучення аудиторії, незалежних експертів і журналістів інших ЗМІ до прямих ефірів.

"Майданчик незалежної журналістики в регіоні є, і вінна Суспільному. #Звіти_наживоце простір без цензури, де кожен може запитати про те, що цікавить саме його. Важливо, що ми отримали чимало позитивних відгуків від громадського сектору, а це означає, що суспільству потрібен такий майданчик, — розповіла спікерка дискусії форуму генеральна продюсерка регіонального мовлення ПАТ "НСТУ" Марія Фрей. — Цього року запрошуємо звітувати більш закриті силові структури, зокрема поліцію та прокуратуру. Ми будемо й далі налагоджувати суспільний діалог".

"Наша метапокликати чиновника на прямий ефір і познайомити його із суспільством, об’єктивно показати як здобутки, так і помилки посадовця. Ми не "мочимо" й не хвалимо. Наші журналістилише посередники, які передають інформацію. Якщо чиновник не приходить на #Звіти_наживо кілька разів поспіль, глядачі Суспільного мовника зроблять висновки про цю людину, — каже продюсерка UA: ЛЬВІВ Уляна Антоник, яка також узяла участь у дискусії. — Наше завданнястворювати чесний і збалансований контент, а обов’язок представників владиприймати запрошення журналістів і брати участь в ефірах, зокрема Суспільного мовника. Команда UA: ЛЬВІВ вдячна всім чиновникам, які це розуміють та приходять на ефіри #Звіти_наживо”.

Своїм досвідом співпраці з командою Суспільного поділилися учасники панельної дискусії: завідувачка сектору управління інформаційно-організаційної роботи й контролю Хмельницької міської ради Ксенія Косюк, координатор руху "Чесно" в Хмельницькому Олег Черненко, координатор Інституту "Республіка" в Кам’янці-Подільському Михайло Будурович і керівник прес-служби Дрогобицької міськради Зеновій Квасній. Модерувала дискусію координаторка руху "Чесно" Віта Думанська.

На проекті #Звіти_наживо в студії працюють телефони прямого ефіру, редактори програми моніторять коментарі й дописи у фейсбуці з відповідними хештегами. Такий формат публічної звітності представниця влади Хмельницького Ксенія Косюк вважає продуктивним.

"Ефіри #Звітів_наживо цікаві не лише для мешканців Хмельницького, а й для влади, бо дають змогу продемонструвати, наскільки наші структури наближені до людей. Як на мене, час заготовлених запитань і теплих ванн уже минув. Хочеться конструктиву, і той формат #Звітів_наживо, який нині є на Суспільному ідеальний”, — зазначила Ксенія Косюк.

Учасники дискусії погодилися, що можливість запрошувати для звітування не лише високопосадовців, а і їхніх заступників і менш рангових чиновників робить владу ближчою до громадян.

"Важливо, щоб люди бачили не лише високопосадовця, а і його команду. Кожен зможе поставити профільне запитання до заступника міського голови чи іншого чиновника й почути докладну, точну відповідь”, — каже Олег Черненко.

Генеральна продюсерка регіонального мовлення ПАТ "НСТУ" пояснила, чому особисті сторінки посадовців і сторінки владних структур не можуть бути об’єктивним майданчиком для звітування чи спілкуванням влади й мешканців.

"Коли людина виходить в онлайн-трансляцію на своїй сторінці, її дивитимуться здебільшого лояльні до неї користувачів. Так працюють алгоритми соцмереж, і так створюється ефект інформаційної бульбашки. Суспільне існує для того, щоб ці бульбашки лускали. Найбільше наше завданнястворювати зв’язки між людьми. Часто людям хочеться жити в одному наративі, на власній інформаційній хвилі, але так здорове суспільство не побудуємо, — переконана Марія Фрей.

Наприкінці Марія Фрей звернулася до присутніх представників активних громад зі всієї України: "Що потрібно робити, щоб ми залишалися найближчим для вас мовником? Інформувати нас. Суспільне є в кожному регіоні. Тримайте з нами зв’язок!”

* На фото (зліва направо): продюсерка UA: ТЕРНОПІЛЬ Зоряна Биндас, генеральна продюсерка регіонального мовлення ПАТ "НСТУ" Марія Фрей, продюсерка UA: ЛЬВІВ Уляна Антоник і продюсерка Суспільного в Хмельницькому Любов Тімкова.

 


Читайте також