На UA: Українському радіо Одеса стартував радіоблог

На UA: Українському радіо Одеса стартував радіоблог "Лайфхаки незрячої мами"

27 кві. 2019

20 квітня на UA: Українському радіо Одеса вийшов новий проект під назвою "Лайфхаки незрячої мами", присвячений темі вагітності й виховання дитини. У цій щотижневій рубриці редакторка Українського радіо Одеса Світлана Стрельцова ділиться власним материнським досвідом.

Рік тому Світлана пішла в декретну відпустку й, народивши сина, почала вести власний блог на своїй Facebook-сторінці. З часом журналістка помітила, що її тексти цікавлять не лише її друзів, а й широке коло читачів. А тому серед інших тем — особливості материнства незрячої жінки, її взаємодії зі зрячою дитиною та лайфхаки, перевірені на власному досвіді. Утім, як для радійниці Світлані ближчий усе-таки аудіоформат. Лінійна продюсерка UA: Українського радіо Одеса Діана Попкова запропонувала Світлані вести радіоблог, бо вважає, що досвідом активної незрячої мами варто поділитися із ширшою аудиторією.

"Це дало мені змогу не сидіти вдома ще два роки, а потроху долучатися  до робочого процесу й улюбленої справи. Адже для активної жінки це справді важко, коли життя враз змінюється після народження дитини", — пояснює авторка радіоблогу Світлана Стрельцова.

У радіоциклі "Лайфхаки незрячої мами" Світлана ділиться досвідом, який може стати в пригоді ще недосвідченим матусям і татусям: як дбати про новонародженого, як його купати, бавити й доглядати, як розрадити невеселий час токсикозу тощо. Також журналістка розповідає, із якими стереотипами щодо вагітності незрячих жінок їй довелося зіткнутися, і на власному прикладі демонструє, як можна поєднувати роль дружини, матері й редакторки на радіо, займатися громадською діяльністю й водночас знаходити час на хобі.

"Світланині оповідки мотивують. Позитивне мислення й кмітливість допомагають їй вигадувати, як розв’язувати проблемні ситуації чи організувати певну справу. Її досвід аналізу та креативу можуть переймати всі, а незрячі батьки матимуть приклад, як виховувати зрячу дитину й долати труднощі взаємодії з різними закладами, установами та службами, якщо на заваді стає стереотипне сприйняття людини з порушенням зору", — зазначила Діана Попкова.

Також лінійна продюсерка зауважила, що окрім тематичної особливості, цей радіоблог також виділяється звуковим втіленням. Кожну аудіосерію "Лайфхаків" оформлює Наталя Железогло. Для цього Наталя та Світлана спеціально записували звуки дитячих іграшок і музичних інструментів, а також лепетання Світланиного синочка.

"Така програма є унікальною для Одеси й навіть України. Щодо доступу та зручності в місті — тут усе погано. Тротуари, транспорт і місця для відпочинку майже зовсім не пристосовані для людей з інвалідністю. Містом іноді важко пересуватися всім пішоходам, а ще більше людям, для яких це покриття має бути спеціальним”, — зауважила продюсерка Одеської філії Суспільного Ірина Кипоренко.

Перший випуск "Лайфхаків незрячої мами" можна послухати тут.

Радіоблог виходитиме в ефір щосуботи о 17:40 на хвилях UA: Українське радіо Одеса.

Нагадаємо, програми UA: Українське радіо Одеса можна слухати в прямому ефірі на приймачах: Одеса — 70,52 МГц, Кам’ янське (Арцизький район) — 103,3 ФМ, Болград — 105,7 ФМ, Велика Михайлівка — 104,5 ФМ, Кодима — 102,6 ФМ, Подільськ — 103,6 ФМ, Рені — 105,9 ФМ, Тарутине — 99,2 ФМ, Захарівка — 102,1 ФМ, Петровірівка (Ширяївський район) — 68, 99 МГц. Також у смартфонах у додатку TuneIn (Ukrainian radio Odesa) або на сайті онлайн.

 


Читайте також