Прем’єра політичного ток-шоу

Прем’єра політичного ток-шоу "Культура дебатів" на UA: КУЛЬТУРА

15 кві. 2019

З 15 по 18 квітня о 19:25 на каналі Суспільного мовника UA: КУЛЬТУРА виходитиме прямоефірне шоу "Культура дебатів", покликане нагадати про важливість цивілізованої політичної дискусії в демократичному суспільстві. Ведучі — Юрій Макаров і Єлизавета Цареградська.

"Останні два тижні ми чули слово "дебати" звідусіль, і, здавалося б, аж занадто часто. Команда UA: КУЛЬТУРА не лишається осторонь порядку денного й вважає своїм обов’язком допомогти українцям із розумінням дебатів: їхньої історії, правил і важливості. Цивілізована дискусія має врешті-решт стати невід’ємною частиною української політичної культури, — зазначає керівниця проекту Юлія Дичук і ділиться враженнями: — Я — виборець, і мені болить за майбутнє країни. Робота над таким проектом — крутий досвід, який точно щось змінить у мені".

На потребі розуміння важливості дебатів також наголошує ведучий проекту, член правління Суспільного Юрій Макаров: "Політика — це не мітинги, не ролики й не сварки в інтернеті. Політика — це стратегія, тобто бачення проблем, що стоять перед суспільством, і шляхів, якими ці проблеми можна розв’язати. А також, звісно, воля зробити це. З’ясувати, наскільки це серйозно, можна тільки в безпосередній зваженій розмові сам на сам, коли кожен пункт порядку денного випробовується на міцність опонентом. Пообіцяти можна все, що завгодно: збільшити платню вчителям у десять разів, зменшити тарифи в чотири рази, припинити війну помахом чарівної палички. Як перевірити? Дискусія в чітко визначених межах — досить надійний інструмент. Якщо ти її уникаєш, із твоїми аргументами щось не так".

Кожна серія "Культури дебатів" присвячена окремій темі, яку представлятиме в студії запрошений експерт.

У сьогоднішньому випуску досліджуватимуть дебати як елемент політичної культури з віце-президентом Федерації дебатів України Арьє Мора.

Завтра, 16 квітня, ведучі обговорюватимуть затверджений законом формат дебатів із Тарасом Шевченком — директором Центру демократії та верховенства права.

Тематиці дебатів буде присвячено ефір 17 квітня. Запрошений гість — політолог Олексій Гарань.

Підсумкова серія з’явиться в ефірі 18 квітня, у ній мету дебатів пояснюватиме директорка фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна.

"Культура дебатів" — черговий крок до розширення тематичного наповнення каналу. Ток-шоу виходитиме на UA: КУЛЬТУРА від сьогодні по 18 квітня о 19:25. Долучитися до перегляду можна в ефірі каналу, на сайті https://culture.suspilne.media, у додатку suspilne.tv на Android та IOS, а також на Facebook-сторінці UA: КУЛЬТУРА.

 


Читайте також