UA: СУМИ — партнер фестивалю Оrganum’2019

UA: СУМИ — партнер фестивалю Оrganum’2019

15 кві. 2019

UA: СУМИ стали партнером двадцять шостого фестивалю органної та камерної музики Оrganum’2019, який проходив у Сумах з 23 березня по 14 квітня. У цьогорічному фестивалі взяли участь музиканти з України та Вірменії, на сцені звучали орган, джаз й етно.

Організатор фестивалю — громадське об’єднання "Органум", яке з 1993 року провело в Сумах 56 міжнародних фестивалів органної, камерної та джазової музики.

"Я вдячний UA: СУМИ за підтримку, за їхнє серйозне ставлення до фестивалю. Ми співпрацювали з командою телеканалу й раніше, до створення Суспільного мовника. А зараз наше партнерство виходить на новий рівень”, — говорить організатор Оrganum’2019 Орест Коваль.

UA: СУМИ висвітлювали події фестивалю в інформаційних сюжетах, спілкувалися з організатором та учасниками Оrganum’2019 у ранковій студії.

 

У межах цьогорічного фестивалю на сумській сцені виступили одеський камерний ансамбль Pracht-Ensemble, київський етногурт Kyiv Ethno Trio, вірменський органіст Арутюн Тагворян та органістка Анастасія Марушко й віджей Степан Сух (VJ SKH) з Одеси.

12 та 14 квітня відбулися підсумкові концерти фестивалю. Їхній запис UA: СУМИ планує показати на прийдешні свята.

12 квітня виступив ансамбль Kyiv Sax Quartet, заснований заслуженим артистом України Юрієм Василевичем у 1985 році. У програмі прозвучали твори Баха, Моцарта, П’яццолли та інших відомих композиторів.

Закривали Оrganum’2019 "Пори року" Петра Чайковського у виконанні джаз-ансамблю "Тріо Олексія Пєтухова". Олексій Пєтухов — джазовий піаніст, аранжувальник, композитор і продюсер. "Пори року" Чайковського — своєрідний музичний щоденник композитора, що відобразив дорогі для нього епізоди життя та картини природи. Дванадцять п’єс у сучасному джазовому звучанні представили цикл зовсім в іншому світлі.

Більшість концертів благодійні. Зібрані від продажу квитків кошти підуть на покриття витрат на проведення фестивалю, а решту передадуть благодійному фонду "Суми" й спрямують на підтримку поранених на сході України.

Подивитися концерти можна буде в ефірі телеканалу UA: СУМИ, а також на сторінках Сумської філії Суспільного в Facebook та YouTube. Дати й час показу уточнюють, стежте за програмою на сайті філії.Читайте також