Напрацьовано Положення про діяльність редакційної ради ПАТ

Напрацьовано Положення про діяльність редакційної ради ПАТ "НСТУ"

13 бер. 2019

12 березня в центральному офісі Суспільного, телецентрі "Олівець" відбулось чергове засідання редакційної ради ПАТ "НСТУ", на якому представили Положення про діяльність редакційної ради.

Окрім членів редради у повному складі, на засідання прийшли координаторка проекту Ради Європи "Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні" Тетяна Шамрай, член правління, відповідальний за регіональний розвиток, Микола Чернотицький, секретар Наглядової ради Вадим Міський, генеральна продюсерка регіонального мовлення Марія Фрей. Засідання провела голова редакційної ради, редакторка Запорізької регіональної філії Суспільного Ольга Вакало.

На початку засідання до присутніх звернулась координаторка медійного проекту Ради Європи Тетяна Шамрай. Вона зазначила, що Рада Європи покладає велику надію на Суспільне мовлення в побудові демократичного суспільства в Україні й окремо відзначила роль редакційної ради.

"Для нас важливо підтримувати діяльність редакційної ради як спеціального органа, що наглядає за невтручанням у редакційну політику, професійну діяльність ПАТ "НСТУ" та дотриманням прав журналістів. Нас надихає ваша робота, адже ми знаємо, що новий шлях прокладати нелегко", —  сказала експертка Ради Європи.

Також Тетяна Шамрай запропонувала членам редради ознайомитись зі звітом про моделі фінансування Суспільного мовника і розповіла про незалежний моніторинг президентської передвиборчої кампанії, зокрема на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ.

Після цього учасники засідання обговорили напрацьоване Положення про діяльність редакційної ради і внесені до нього зміни.

Редакційна рада ПАТ "НСТУ" — наглядовий орган, покликаний стежити за дотриманням журналістами редакційного статуту, невтручанням у редакційну політику та за дотриманням прав журналістів і вимог щодо заборони цензури.

Положення регламентує діяльність редакційної ради у структурі компанії та визначає механізми взаємодії з різними її структурними ланками. Робота над його створенням тривала понад рік і останнім доповненням стало внесення змін для оперативного реагування на виклики.

"Найголовніше завдання цього засідання — зрозуміти місце редакційної ради в новій організаційній структурі: її завдання, обов’язки, повноваження і можливості. Ми маємо виробити механізми співпраці з менеджментом компанії на рівні редради і регіональних підрозділів ПАТ "НСТУ" для поліпшення контенту і приведення його до стандартів Суспільного мовника. Також маємо запустити роботу регіональних редакційних рад", — розповіла голова редакційної ради Суспільного Ольга Вакало.

За її словами, Положення буде затверджене Наглядовою радою на найближчому засіданні та увійде до редакційного статуту окремим доповненням.

Окремо обговорили питання повноважень редакційної ради у регіональних філіях Суспільного.

Окрім цього, член правління НСТУ Микола Чернотицький розповів про нові сфери відповідальності членів правління, та розподіл обов’язків між структурними ланками регіональних філій Суспільного.

"У філіях з’явилась посада генпродюсера регіонального мовлення, і буде створено департамент управління регіональним контентом, з яким редакційна рада зможе співпрацювати з питань редакційної політики в регіонах", — зазначив Микола Чернотицький.

А генеральна продюсерка регіонального мовлення Марія Фрей повідомила про запуск регіональних проектів, що пройшли відбір, пояснила систему моніторингу якості програм і можливості оперативного реагування редакційної ради на її показники.

Члени редради також провели брейнштормінг з питання організації діяльності регіональних редакційних рад та розробили схему розгляду грантових програм у регіонах.

 


Читайте також