UA: Радіо Культура мовитиме наживо із церемонії нагородження  Women in Arts Award

UA: Радіо Культура мовитиме наживо із церемонії нагородження Women in Arts Award

12 бер. 2019

Виїзна студія Суспільного радіо UA: Радіо Культура працюватиме 13 березня на церемонії нагородження Women in Arts Award, що вперше вручатиметься в Україні.

О 18:00 у креативному просторі Izone (м. Київ) ведучі UA: Радіо Культура Василь Шандро та Денис Денисенко говоритимуть про солідарність на підтримку ґендерної рівності та про вже реалізовані практики з гостями студії: координаторкою He for She в Україні Ольгою Дячук, послом Швеції Мартіном Хагстрьомом, а також фіналістками премії Владою Ралко та Катериною Калитко.

"Важливою цінністю для Суспільного мовлення є увага до правозахисної тематики. Велика честь і відповідальність мати можливість надавати голос тим, кого зазвичай не чути. Саме тому Радіо Культура з великою радістю долучилося до роботи з He for She в Україні та висвітлення Women in Arts Award, що 13 березня вперше буде вручена п’ятьом визначним жінкам, котрі працюють у різних царинах культури. У нашій виїзній студії буде нагода почути голоси деяких фіналісток премії та команди, що долучилася до цьогорічних подій у межах руху He for She в Україні", каже продюсерка  UA: Радіо Культура Ірина Славінська.

У межах співпраці UA: Радіо Культура також долучилося до створення 10 аудіогідів описів запрошеними сучасними художницями картин Національного художнього музею України, які так чи так показують вагому  роль жінок ще задовго до хвилі емансипації.

"Родзинка нашої цьогорічної співпраці співучасть у створенні аудіогідів для Національного художнього музею України. Запрошені сучасні художниці розповіли про десяток картин музею. І це неймовірно цікава та  інтелектуальна радіоподорож. До речі, частину цих записів можна буде почути в нашому ефірі 13 березня під час роботи виїзної студії", — говорить продюсерка  UA: Радіо Культура Ірина Славінська.

"Тиждень мистецтва HeForShe це не тільки безліч цікавих подій, які підготували ми та наші партнери. Це ще й можливість поговорити про роль жінок в історії та сучасності. Зокрема, про жінок, які присвятили себе мистецтву й культурі. Ми рідко замислюємося над тим, що історія писалася чоловіками та для чоловіків. І якщо поглянути на художників, письменників і музикантів минулого, то це, як правило, будуть саме чоловіки. Місія HeForShe в тому, щоб чоловіки й жінки нарешті мали однакові можливості та писали історію разом, зазначила кураторка арт-тижня в межах руху He for She Катерина Тейлор. Одним із проектів, який ми здійснили для досягнення цієї мети, є створення альтернативного аудіогіда спільно з Радіо Культура в Національному художньому музеї, де сучасні художниці переосмислюють образ жінок у мистецтві минулого, зображених у творах чоловіків-художників. Таким чином формуючи міжчасовий діалог між художниками обох статей".

Премія Women In Arts є центральною подією тижня мистецтва He for She. Нагороду вручатимуть жінкам творчих професій за нові досягнення в п’яти номінаціях:

  • Жінки у візуальному мистецтві,
  • Жінки в театрі й кіно,
  • Жінки в музиці,
  • Жінки в культурному менеджменті,
  • Жінки в літературі.

Нагадаємо, мистецький марафон HeForShe Arts Week 2019, який об’єднує музеї, галереї, кінотеатри та інші арт-інституції навколо теми ґендерної рівності та прав людей, відбудеться за підтримки UA: Суспільне мовлення.


Читайте також