Володимир Шейко отримав Національну премію України імені Тараса Шевченка

Володимир Шейко отримав Національну премію України імені Тараса Шевченка

9 бер. 2019

9 березня під час урочистостей у Каневі художній керівник та головний диригент Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо Володимир Шейко був нагороджений Національною премією України імені Тараса Шевченка в номінації "Музичне мистецтво".

"Така висока державна нагорода є для мене великою честю і радістю. Це дуже урочисто і важливо для мене, як і для кожного митця, удостоєного такої високої відзнаки. Отримавши цю нагороду, я розумію і радію, що це певний знак пошани не тільки для мене, а й для Суспільного мовника, для нашого оркестру, для моїх колег-музикантів, хористів – усього колективу, з яким ми разом дуже наполегливо і творчо працюємо на благо нашого народу!", – відзначив лауреат Шевченківської премії Володимир Шейко.

У серпні 2005 року він очолив Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо. До Фонду Національного радіо Володимиром Шейком було записано унікальну колекцію із близько 300 записів шедеврів української та світової музики, серед яких: сюїта з музики до фільму "Тарас Шевченко" Б. Лятошинського, "Страсті за Тарасом", Концерт №2 для віолончелі з оркестром, Симфонічні поеми "Дніпро" та "Ханука" Є.Станковича, Концерт №2 для віолончелі з оркестром М.Скорика, Ораторія "Великого бажайте..." для соліста, читця, мішаного хору і симфонічного оркестру, "Елегія мовчазного Майдану", Концерт №2 для фортепіано з оркестром, "Баркарола" для фортепіано з оркестром І.Щербакова, "Осіння музика" для двох саксофонів з оркестром Г.Гаврилець, "In memoriam" Г.Кузіної, Симфонія № 4 "Система бажань" В.Антонюка та багато інших творів корифеїв вітчизняного музичного мистецтва і молодої композиторської генерації. Твори увійшли до Фонду Українського радіо на довічне зберігання для передачі майбутнім поколінням.
"Нашою місією я вважаю збереження і розвиток національного надбання у сфері українського музичного мистецтва, донесення для багатомільйонної національної аудиторії системи духовних цінностей через музику, що ми виконуємо в ефірі. Приоритетом для нас є українська музика. Саме наш оркестр проводить колосальну і системну роботу по запису музики українських сучасних композиторів до Фонду українського радіо - справжньої скарбниці національної музичної культури. Ці записи, створені у тісній співпраці з авторами, зберігаються у фондах довічно для передачі наступним поколінням", – сказав художній керівник та головний диригент Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо Володимир Шейко.

Володимир Шейко також реалізував низку масштабних творчих проектів, у яких прозвучали "Каяття Давида" В.А.Моцарта, "Симфонічне Євангеліє" А.Караманова, "Страта Степана Разіна" Д.Шостаковича, "Реквієм" Дж.Верді, "Стабат Матер" Дж.Россіні, "Карміна Бурана" К.Орфа (власна сценічна версія), Дев’ята симфонія Л.Бетховена та багато інших. Також за його актиної участі та під його творчим керівництвом створено такі масштабні цикли телерадіопроектів, як "Мистецькі історії" та "Я – віртуоз".

Шевченківська премія є найвищою в Україні творчою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Маестро Володимир Шейко — перший, хто отримав премію як представник Суспільного.

"У цьому році Симфонічному оркестру Українського радіо у складі Національної суспільної телерадіокомпанії України буде 90 років. Це вперше з часу заснування Шевченківської премії у 1961 році представник Українського радіо удостоєний найвищої премії нашої держави. Важливо, що Маестро Володимир Шейко одержав премію саме за записи до фонотеки радіо та серію радіоконцертів", — зазначив генеральний продюсер Українського радіо Дмитро Хоркін.

Колектив Суспільного щиро вітає Маестро!


Читайте також