Українка, яка посіла друге місце на Concertino Praga – на UA: Радіо Культура

Українка, яка посіла друге місце на Concertino Praga – на UA: Радіо Культура

12 лют. 2019

Арфістка, представниця України Єлизавета Раковська здобула другу премію в міжнародному радіоконкурсі молодих виконавців "Кончертіно Прага" (Concertino Praga) у Чехії. Цьогоріч у категорії "арфа" змагалися вісім конкурсантів із Чехії, Болгарії, Росії та України. 13 лютого о 9:38 на UA: Радіо Культура ведуча Наталія Попудрібко поговорить про конкурс та перемогу з юною призеркою та її вчителькою в межах рубрики "Музична афіша".

Єлизавета Раковська — учениця Харківської середньої спеціальної музичної школи-інтернату класу Лариси Клєвцової. Конкурсна програма Лізи була записана 3 грудня 2018 року у Великій концертній студії Будинку звукозапису Українського радіо. Звукорежисер — Олексій Грицишин, продюсерка відбору претендентів від Українського радіо на радіоконкурс "Кончертіно Прага" — Наталія Попудрібко.

Улітку, 9 червня, Єлизавета гратиме на гала-концерті переможців конкурсу "Кончертіно Прага" на головній філармонійній сцені Чехії — Рудольфінумі.

"Коли ти чуєш гру Єлизавети, то розумієш, що перед тобою не учениця, а зрілий музикант з уже сформованою манерою виконання. У 15 років Ліза має оригінальне бачення творів, які вона грає, і характер, притаманний справжнім професіоналам. Її гра емоційно розмаїта й одночасно витончена. І це не лише моя суб’єктивна думка. Велика кількість перемог на міжнародних дитячих музичних конкурсах свідчать, що Ліза — одна з найталановитіших арфісток свого віку в України. Усе це разом зробило її кандидатуру ідеальною для радіоконкурсу, —  зазначила продюсерка відбору учасників на радіоконкурс "Кончертіно Прага 2019" від Українського радіо Наталія Попудрібко. — "Кончертіно Прага"— один із найдавніших дитячих музичних конкурсів у Європі, він існує ще з 1966 року. Тому перемога на таких музичних перегонах з іменем та історією — дуже престижний здобуток, який стане окрасою резюме будь-якого молодого музиканта. Унікальним є й формат конкурсу. Журі обирає переможців винятково за аудіозаписами. Такий формат є психологічно комфортнішим для дітей, ніж звичайні музичні конкурси, а також дає учасникам унікальний досвід роботи в звукозаписувальній студії”.

Радіоконкурс "Кончертіно Прага" відбувається щороку в столиці Чехії під егідою Європейської мовної спілки. Молоді музиканти, яким ще не виповнилося 16 років, змагаються у виконанні класичних творів у різних категоріях. Міжнародне журі визначає по два переможці в кожній категорії, а музикант, який отримав найкращий результат (абсолютний переможець), отримує приз — 1000 євро й професійний запис виконання на компакт-диски.

Нагадаємо, до початку конкурсу на UA: Радіо Культура конкурсну програму учасників від України обговорювали в програмі "Єврорадіо", запис якої можна прослухати в архіві.

 


Читайте також