Суспільне — інформаційний партнер виставки

Суспільне — інформаційний партнер виставки "Дивовижні історії Криму"

11 лют. 2019

За інформаційної підтримки UA: Суспільне мовлення у Мистецькому Арсеналі відкриється виставка "Дивовижні історії Криму", яка триватиме з 26 лютого по 5 травня.

Цей масштабний виставковий проект представить Крим як унікальний мультикультурний простір, що впродовж тисячоліть був межею між Євразійським Степом і Середземномор’ям.

Виставка "Дивовижні історії Криму" презентує виняткові предмети з експозицій 15 українських музеїв та приватних колекцій. Відвідувачі зможуть побачити коштовні прикраси скіфського золота, зразки зброї та посуду різних періодів, живопис, археологічні знахідки і твори сучасного мистецтва. В експозиції змінюватимуться цивілізації та культури, незмінними залишаться лише тисячолітні зв’язки півострова з материком.

"Ця виставка — як строкатий стратиграфічний розріз ґрунту, де культурні шари різного часу змінюють один одного — чим глибше, тим давніше, аж до того, що творився до появи людини. Зараз ми разом запускаємо уявний зворотний відлік часу, щоб крок за кроком пройти слідами давніх народів", — розповіла генеральна директорка Мистецького Арсеналу Олеся Островська-Люта.

За словами програмного директора Кримського Дому Аліма Алієва, проект "Дивовижні історії Криму" вперше представляє глядачеві минуле і сучасне півострова Крим.

"Наш проект — перша масштабна спроба проілюструвати, яким був і є автентичний Крим: різнобарвний, загадковий і такий рідний, а також дати відповідь на запитання "хто ж такі кримські татари?". Ми зануримо вас у світи, що творили минуле півострова та країни, і додамо сучасні пазли для розуміння одне одного сьогодні", — сказав Алім Алієв.

Протягом виставки заплановано серію лекцій про історію та культуру Криму. Відвідувачам розкажуть про традиції, віру, освіту й особливі церемонії народів півострова, наприклад, про символіку кримськотатарської вишивки чи знамениту кавову культуру кримців.

У виставкових залах також можна буде познайомитися з народними ремеслами на майстеркласах і воркшопах для дітей та дорослих і зробити селфі у традиційному кримськотатарському одязі.

Виставка "Дивовижні історії Криму" продемонструє різноманітні обличчя культури Криму, які є частиною скарбниці культурної спадщини України.

 

 

 


Читайте також