В ОБСЄ висловили занепокоєння ситуацією зі звільненням Аласанії

В ОБСЄ висловили занепокоєння ситуацією зі звільненням Аласанії

10 лют. 2019

Про своє занепокоєння звільненням голови правління ПАТ "НСТУ" Зураба Аласанії заявив представник Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір.

За його словами, це швидке рішення може негативно вплинути на незалежність і життєздатність суспільного мовника в Україні, особливо напередодні двох виборчих кампаній цього року.

Водночас представник ОБСЄ відзначив успіхи команди Суспільного мовлення в реалізації реформи:

"З моменту створення Національної суспільної телерадіокомпанії у відносно короткий строк були здійснені важливі кроки з переходу від підконтрольного державі до суспільного медіа і досягнутий прогрес у встановленні стандартів професійної журналістики", — йдеться в заяві Арлема Дезіра на сайті ОБСЄ.

Процес трансформації медіаексперт назвав складним через значне скорочення фінансування медіакомпанії протягом останніх двох років. Він також наголосив:

"Будь-які очікування від Суспільного мовлення щодо надійної, високоякісної та інформативної програмної діяльності можливі тільки після забезпечення його незалежності й фінансової стабільності".

У своїй заяві Арлем Дезір висловив сподівання, що український суспільний мовник зможе й надалі розвиватися як незалежне ЗМІ.

"Сподіваюсь, що члени Наглядової ради забезпечать незалежність Суспільного мовлення у майбутньому і розвиток справжнього суспільного ЗМІ, вільного від політичного втручання", — заявив представник ОБСЄ.

 


Читайте також