Представники центральної дирекції ПАТ

Представники центральної дирекції ПАТ "НСТУ" зустрілися з колективом Львівської філії Суспільного

31 січ. 2018

Учора, 30 січня, працівники Львівської філії НСТУ обговорили з керівництвом Суспільного процес реформування мовника.

На зустріч із колективом до Львова приїхали члени правління ПАТ "НСТУ" Роман Вінтонів, Юрій Макаров та Інна Гребенюк, генеральний продюсер UA: Українське радіо Дмитро Хоркін, виконавчий директор Олександр Лієв, директор департаменту забезпечення режиму та охорони праці Ігор Борщенко, а також директорка департаменту зв’язків із громадськістю та ЗМІ Вікторія Сидоренко.

До зустрічі також долучилася заступниця директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук.

Колектив львівської філії цікавили концепція розвитку регіонального мовлення, налагодження роботи новоствореного бюро телерадіоновин, подальше наповнення ефіру та процес відбору програм на конкурсах (пітчингах).

Проте найактивніше обговорювали критерії реформування структури ТРК "Львів" і скорочення посад у штаті.

Виконавчий директор ПАТ "НСТУ" Олександр Лієв пояснив логіку структурних реформ у компанії: "До квітня цього року компанія має зменшити загальну кількість штатних посад із понад 7056 до 4087. Це спричинено низкою обставин: зміна юридичного статусу колишніх ОДТРК, які стали філіями Суспільного і тепер дублюють багато адміністративних функцій, розрізнена структура регіональних філій, котру необхідно уніфікувати для виконання спільних завдань, а також критичне недофінансування компанії".

Інна Гребенюк зазначила, що Львівська філія – одна із найбільших за чисельністю штату. Станом на грудень 2017 року в ній налічували близько 311 штатних позицій. Уже з 2 квітня цього року частину функцій, насамперед господарських, буде виведено на аутсорс, а штатний розпис Львівської філії становитиме 96 посад.

"Пріоритет Суспільного в цьому процесі зараз – це підвищення заробітної плати працівників до гідного, ринкового рівня. Такий крок неймовірно потрібний, оскільки якісну роботу фахівців варто оплачувати достойно. Але це підвищення стане можливим лише завдяки зменшенню кількості штатних посад, тобто скороченню, адже фонд оплати праці в НСТУ обмежений. При зменшенні кількості посад буде змога перерозподілити фонд оплати праці", – сказала Інна Гребенюк.

Член правління Юрій Макаров зазначив, що НСТУ прагне досягнути того, щоб журналіст на суспільному ТБ і радіо у будь-якому регіоні не соромився своєї зарплатні. "Сітку нових зарплат уже затвердили, вона запрацює з 2 квітня. Як наслідок, Львівська філія стане привабливим роботодавцем на місцевому медіаринку", – запевнив пан Макаров.

Водночас НСТУ робить усе можливе, щоб мінімізувати негативні наслідки скорочення працівників. Зокрема, спільно з Державною службою зайнятості НСТУ сприяє в пошуку роботи тим працівникам, котрі отримали повідомлення про майбутнє скорочення своїх посад, надає юридичні консультації, виплачує два посадові оклади тим, хто звільняється за угодою сторін тощо, а найближчим часом проведе ярмарки вакансій у регіонах.

Своєю чергою заступниця директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук запевнила в готовності допомогти з подальшим працевлаштуванням співробітникам НСТУ, які потраплять під скорочення: "Центр зайнятості спробує спрацювати на випередження. Цими днями проведемо семінар для трудового колективу, роз’яснимо, які послуги можемо запропонувати. А з 1 лютого відкриваємо у філії консультаційний центр, куди можна буде звертатися безпосередньо за консультацією. Ми розпочали моніторинг вакансій, які до нас надходять і які можуть підійти вивільненим працівникам, тож будемо їх інформувати, щоб люди знаходили роботу ще до скорочення".

Гаряча дискусія розгорнулася й довкола наповнення ефіру Львівської філії Суспільного. Працівників турбувала подальша доля авторських програм та процедура пітчингу.

Член правління Юрій Макаров прокоментував причини закриття та призупинення окремих програм: "Рада генпродюсерів має позбутися всього того контенту, з приводу якого є великі сумніви щодо доброчесності та "сірих" надходжень. Ми знаємо, що за рахунок сірих схем було простіше працювати на державному, однак зараз це неприпустимо. Ми – Суспільне і повинні виробляти контент за найвищими стандартами". Як пояснили учасники зустрічі, з 1 січня 2018 року телеканал зупинив виробництво і трансляцію програм з елементами політичного змісту, а ще з так званою "джинсою".

Як зауважив Роман Вінтонів, пріоритетом у роботі є саме якісні та незалежні регіональні новини. Однак це жодним чином не означає, що філія не вироблятиме іншого контенту. Тематичні програми регіональний мовник виготовлятиме і надалі, проте форма співпраці з їх авторами зміниться – це буде аутсорс.

"Ми хочемо платити за конкретні програми, за хороший контент, а не просто утримувати в штаті велику кількість людей на мінімальних зарплатах. Вибирати цей контент будемо шляхом конкурсів (пітчингів). Таким чином автори тематичних програм перебуватимуть не в штаті, а співпрацюватимуть із філією за угодою. Виграють же у цьому випадку і самі творці, адже за цивільно-правовими угодами їхню працю оплачуватимуть гідно, а не мінімальними окладами державної структури, як то було раніше. Та найголовніше, виграють глядачі, оскільки конкурс програм дозволить обирати найкращі", – пояснив Роман Вінтонів.

Щодо механізму пітчингу програм і правил відбору нових проектів Роман Вінтонів запевнив: "Найближчими днями відповідне положення розгляне правління ПАТ "НСТУ", і після ухвалення цього документу його буде оприлюднено та розіслано творчим колективам".

Вікторія Сидоренко підтвердила: "Ще ніколи Суспільне не було настільки відкритим. Усі рішення правління чи Наглядової ради, положення та інші документи, котрі регулюють конкурсні відбори, завжди публікують на офіційному сайті. Тож і відповідні документи про конкурси програм (пітчинги), а також новини з описом умов будуть неодмінно оприлюднені".

Працівників також хвилювало фінансування обраних проектів, адже вони добре знають ситуацію з недофінансуванням НСТУ. "Якщо навіть нас не дофінансують, ми знайдемо донорські гроші. Маючи список проектів, ми шукатимемо під них кошти. Для цього плануємо створити відкриту базу проектів. Це зробить процес максимально прозорим, а донори зможуть обрати, який проект вони профінансують", – розповів Роман Вінтонів.

Пріоритетне право взяти участь у пітчингах буде у працівників філій. На цій важливій позиції наголосив Роман Вінтонів. Таке рішення є логічним продовженням комплексу заходів, що вже впроваджує керівництво Суспільного для мінімізації негативного впливу скорочення на працівників.

У підсумку зустрічі колектив Львівської філії та представники центральної дирекції НСТУ домовилися про регулярні скайп-дзвінки для налагодження ефективної комунікації й зворотного зв’язку з працівниками.


Читайте також