Колекція Миколаївського зоопарку налічує близько 500 видів та майже 3500 особин, з яких понад двісті видів занесені до Міжнародної Червоної книги та Червоної книги України. Вагома частина мешканців зоопарку – представники тропічних країн.
Ряд приматів: мартишки, шимпанзе, ігрунки тощо, – бояться холоду. Коли температура повітря на вулиці знижується до +18 градусів, працівники Миколаївського зоопарку переводять тварин з літніх вольєрів до зимових, у приміщення.
"Зиму в нас вони переносять дуже легко, тому що у нас в приміщенні тепло, все опалюється, стежимо за температурним режимом, має бути не менше 20-ти градусів. Переносимо їх з літа на зиму, в залежності від температури. Відловлюємо за допомогою підсак, іноді самі залазимо в клітку, одягаємо рукавиці. Ловимо та кладемо в спеціальні маленькі дерев'яні клітки. Туди їх садимо, потім переносимо і випускаємо в цю клітку. Прибираємо раз на день, зранку. У них чотириразове харчування: 9:00, 12:00, 15:00 і зараз, в зимовий час, то ще й о 16:00", – розповіла заступниця заввідділу приматів Надія Фадєєва.
Влітку 2019 року в Миколаївському зоопарку оселилося два жирафи – Логан та Нуру. Вони приїхали з Чехії. Ці тварини родом з Африки – полюбляють спекотну погоду. Тому з настанням холодів покинули своє місце в експозиції "Велике сафарі" на вулиці та перейшли до приміщення. Тут щодня працівники зоопарку контролюють температуру, вона має бути не менше 25 градусів тепла. Сімдесят відсотків їхнього раціону складають сухі гілки та віники.
"Їх можна випускати на вулицю, не постійно тримати, а випускати на обмежений час навіть. Такі є рекомендації з європейських зоопарків, але є дуже важливий нюанс, температура повинна бути плюс вісім градусів. При цьому без вітру, туману та сирості, тому що при вітрі і вогкості вони відчувають себе некомфортно", – розповів завідувач відділом копитно-хоботних тварин Олександр Шумський.
Читайте також: "Ведмеді Мирон та Вакула відсвяткували день народження в Миколаївському зоопарку"
З листопада починають переводити теплолюбивих птахів до зимових приміщень відділу орнітології. Від температур у плюс п'ять переносять журавлів, курячих гусаків, а потім водоплавних птахів – це лебеді, казарки, гуси та інші.
"Зима 2019 – 2020 була аномально теплою і тому нам не доводилось заносити у приміщення таких птахів, як чорні лебеді. Саме тому, що їх не довелося переміщувати з місця на місце, було менше відвідувачів – вони змогли дати потомство", – розповіла заступниця заввідділення орнітології Олена Олійник.
Січень 2021 холодний – екзотичні птахи зоопарку переведені до теплих приміщень. Є птахи, які зимують надворі – це фазани, павичі, орли тощо. Проте для них працівники будують укриття із очерету та соломи. Тварини та птахи повернуться до літніх вольєрів, коли потеплішає і температура сягатиме плюс 20 градусів
Авторка – Ніна Булах, оператор – Юрій Руденко.