Перейти до основного змісту
Тимчасове безкоштовне житло в Миколаєві: як живуть переселенці у гуртожитку

Тимчасове безкоштовне житло в Миколаєві: як живуть переселенці у гуртожитку

У Миколаєві внутрішньо переміщені особи та містяни, чиї домівки зруйновані внаслідок війни, можуть отримати безкоштовне тимчасове житло у гуртожитку. Кількість кімнат на одну родину розподіляють з розрахунку: шість квадратних метрів на людину. Станом на 25 лютого 2025 року тут проживають 90 людей.

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник відділу обліку та розподілу житла Миколаївської міської ради Сергій Войтович.

Зі слів посадовця, про свої потреби мешканці можуть повідомити балансоутримувачу. Він зі свого боку може звернутися до донорських організацій, аби отримати допомогу на додаткове облаштування інвентарем.

Переселенка з села Високе Херсонської області Валентина півтора року проживала з чотирма дітьми в миколаївському інтернаті №7. Тиждень тому родина переїхала до гуртожитку, де їм надали дві кімнати. Для поверху виділена одна кухня, де є комора, холодильник, мікрохвильова піч, газові плити.

Гуртожиток для ВПО
Газова плита у гуртожитку в Миколаєві. Лютий 2025 року. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

"Кухня якби влаштовує. На першому поверсі тут проживає три сім’ї. Якби вистачає на три сім'ї, але якщо надалі будуть заселяти на перший поверх, то мені здається буде незручно", — говорить Валентина.

Гуртожиток для ВПО
Переселенка Валентина разом з дитиною. Гуртожиток у Миколаєві, лютий 2025 року. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Крім того, переселенка розповідає, що на поверсі працює один туалет. Це може створити незручності при повному заселенні гуртожитку. Загалом умовами проживання жінка задоволена — разом з іншими мешканцями підтримують чистоту та цілісність тимчасового майна. Якщо, щось виходить з ладу, то звертаються до сусіда Геннадія.

Геннадій з дружиною та дітьми — переселенці з Херсонщини. Сім’я очікує шосту дитину. Їхня родина перебуває у трьох кімнатах. Чоловік каже, гуртожиток забезпечений всім необхідним для життя: меблі, душ, туалет та пральня, проте кухня не розрахована на велику кількість людей.

"Багатодітна родина і ми потребуємо додаткового холодильника, бо ми займаємо більшу частину холодильника. Починається все з морозильної камери".
Гуртожиток для ВПО
Переселенець з Херсонщини Геннадій. Миколаїв, лютий 2025 року. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Також не вистачає й дитячого майданчика біля гуртожитку, говорить Геннадій.

"Це дуже бажано, щоб він був. Тому що діти вибігають на дорогу, не встежиш. А так, щоб пісок якийсь, щоб було де забавляться їм", — розповідає чоловік.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня
Вибір редакції
На початок