Упродовж 2020 року до підрозділів поліції Миколаївської області надійшло 15 тис. 772 заяви та повідомлення про вчинення домашнього насильства, з яких 185 – від дітей. Про це повідомляє управління превентивної діяльності ГУНП в Миколаївській області.
За результатами розгляду звернень співробітники поліції склали 3378 протоколів за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування". Санкція статті передбачає громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин або адміністративний арешт на строк до семи діб.
Слідчі розпочали 548 кримінальних проваджень, у тому числі 70 – за статтею 126-1 ККУ "Домашнє насильство" за фактами систематичного вчинення протиправних дій відносно членів родини. Домашнє насильство карається громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.
Читайте також: "У Києві у новорічні свята зафіксовано понад 700 звернень через домашнє насилля"
Також відповідно до статті 390-1 Кримінального кодексу України відкрито 21 кримінальне провадження за фактами невиконання обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників. Санкція статті передбачає арешт на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років).
З метою недопущення повторного вчинення домашнього насильства на профілактичний облік поліцейські поставили 2388 кривдників. У переважній більшості це особи чоловічої статі (91,5 %). Усього на такому обліку перебуває 1 933 людини (92 % – чоловіки).
Стосовно 909 людей, які допустили вчинення домашнього насильства, співробітники поліції застосували термінові заборонні приписи. 18 кривдникам були анульовані дозволи на право зберігання та носіння зброї, а саму зброю у власників вилучили.