Гліб Бабіч — військовослужбовець та поет, який народився в Миколаєві. Наприкінці липня 2024 на честь загиблого у війні військовослужбовця була перейменована колишня вулиця 8 Березня, що розташована у Заводському районі міста.
Історію Гліба Бабіча та вулиці, названої на честь військовослужбовця — дивіться у нашому проєкті "Вулиці Миколаєва" на YouTube-каналі.
"Ти кажеш, що бачив світ. А я бачив більше за тебе.
Те, що весь бруд, весь піт — це тільки стежка по небу,
Все буде — чи тут, чи десь. Бо доля — вона строката.
А світ вміщається — весь — на дні рюкзака солдата".
Ким був Гліб Бабіч
Гліб Бабіч народився в Миколаєві. Його батько, Валерій Бабіч, розповів, що син почав писати вірші ще в дитинстві.
"Десь із другого чи третього класу. Спочатку ми не звертали увагу, а коли їх зібралося багато, моя мама, журналістка Тетяна Трескунова, почала відправляти його вірші в центральні дитячі газети", — сказав він.
Після кількох ротацій Гліб займався волонтерством, громадською діяльністю, писав вірші та пісні. У 2022 році повернувся до війська. Загинув Гліб Бабіч у бою 28 липня того ж року.
"Його головні риси — енергійність та цілеспрямованість. Прямо з окопів писав пости у Facebook про те, що там відбувається. Вірші теж писав там", — каже Валерій Бабіч.

Однокласниця Гліба Бабіча Інга Хоржевська згадала, що у школі він створив власний музичний гурт. З музикою не розлучався і в дорослому житті, навіть коли пішов на фронт.
"За медичними показниками він міг не воювати. Він "підробив" свою медичну книжку і ще у 2014 році пішов захищати Україну".

Його творчість
Гліб Бабіч залишив по собі збірку "Вірші та пісні". Інга Хоржевська зазначила, що головні теми його поезії — єдність, свобода, Україна.
"Це вірші про нас. Про те, якими ми маємо бути".

Вона також наголосила, що "пам’ять про Гліба Бабіча живе".
"Я закликаю наших земляків більше цінувати тих, хто поруч. Ми зараз багато про нього говоримо, а варто було б раніше", — додала Хоржевська.
Історія вулиці
Історик Ігор Ніколаєв розповів, що в Миколаєві трьом вулицям присвоювали назву 8 Березня. З 1929 по 1941 роки таке ж найменування мала і сучасна Сінна. Вулиці називали на честь Міжнародного жіночого дня.
"Свято прийшло зі СШАСполучені штати Америки. Це рух суфражистокСуфражи́зм, або боротьба за жіноче виборче право — правозахисний рух за надання жінкам виборчого права, а також проти дискримінації жінок у правовому полі, політичному та економічному житті., які боролися за виборчі права жінок наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття", — сказав Ніколаєв.

За його словами, нинішній вигляд вулиці сформувався у другій половині ХХ століття.
"Її забудовували паралельно з телевізійною вежею. Квартали поруч із нею будували в 60-х, 70-х і на початку 80-х років", — додав історик.