Міська рада Миколаєва 30 січня 2025 року внесла зміни до реєстру топонімів, додавши нові назви перейменованих вулиць, провулків та скверів. Адміністрації районів мають виготовити та встановити адресні покажчики з новими назвами топонімів.
Про це повідомили на сайті міськради.
Директор департаменту архітектури та містобудування Євген Поляков пояснив, що оновлений реєстр стане в пригоді всім, хто здійснює чи планує здійснити нотаріальні дії з нерухомістю.
"Це словник, який ми зібрали, зокрема, з усіх рішень про перейменування, прийняті й начальником обласної військової адміністрації, й депутатами міської ради".
Він зазначив, що реєстр потрібен для зручності використання при здійсненні правочинів, адже там є усі старі та нові назви топонімів.
Відповідно до ухваленого рішення, адміністрації районів мають виготовити та встановити адресні покажчики з новими назвами топонімів.
Оновлений реєстр топонімів Миколаєва доступний на сайті міської ради, за посиланням.
Що відомо про перейменування вулиць на Миколаївщині
- У Миколаєві триває процес перейменування вулиць, мета якого — позбутися топонімів, що дублюються, а також тих, які пов’язані з радянським минулим чи російською імперією. Станом на кінець 2023 року Миколаївська топонімічна комісія розглянула більшість зі 171 назви, які підлягають зміні. Частина з них дублюється у різних районах, інші — пов’язані з деколонізацією та дерусифікацією.
- Наприклад, вулицю Пушкінську перейменовано на Аркасівську. На черзі — топоніми, пов’язані з радянською історією, такі як вулиці Пушкінська, Гвардійська, 295-ї стрілкової дивізії. Пропозиції щодо нових назв можуть надавати як мешканці міста, так і організації, навіть анонімно. Часто ці назви стосуються героїв сучасності, зокрема українських військових.