Комунальне підприємство "Миколаївводоканал" відновлює у Миколаєві старі труби методом санації. Нова технологія дозволяє виконувати деякі ремонтні роботи без порушення благоустрою міста.
Як утворюють нові труби всередині старих дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Начальник цеху з підготовки та санації трубопроводів В’ячеслав Сусло розповідає, санація — це заміна трубопроводу без розкриття ґрунту. Тобто прокладають гнучкий рукав під землею, потім методом його нагріву відбувається кристалізація.

Слюсар бойлерної системи Олександр слідкує за температурою води. Працівник говорить, вона має бути щонайменше 70 градусів.
"Коли гаряча вода піде по трубах, вона буде обволікати саму трубу і виконувати функцію застигання. При температурі 70-80 градусів смола буде застигати, обволікати стару трубу і на цьому її функція буде закінчена", — розповідає фахівець.

Рукав, що застиг, утворює нову трубу всередині старої. В Україні метод санації використовують три водоканали: Миколаївський, Кременчуцький та Житомирський, каже генеральний директор КП "Миколаївводоканал" Борис Дуденко.
"Але в нас найбільша комплектація. Ми весь процес робимо, від просочування рукава спеціальними речовинами до санації", — говорить директор підприємства.
Втім, Борис Дуденко додає, з новою технологією ремонту виникають труднощі на етапі підготовки колекторів.
"Це їх очищення, колектори в занедбаному стані, якість стоків досить погана. Тому попередня робота, яка передує тому, що ми робимо, досить серйозна. Ми готуємось саме до санації близько двох тижнів", — розповідає чоловік.

За словами Дуденка, трубопровід відремонтований за допомогою санації може слугувати понад 50 років. Крім того, такі роботи швидші та дешевші, ніж традиційні. Однак такий метод не універсальний.
"Найголовніше — це почистити трубопровід, для того, щоб він був майже ідеальний для ремонту. Не завжди підходить колектор з відгалуженням. Технологія класна, але не можна сказати, що за її допомогою можливо робити 100 відсотків. Тому обираємо ділянки найкритичніші, але ті, які підходять саме для цієї технології", — каже він.
Обладнання для роботи за новою технологією надали Данські партнери. Зокрема вони організували дев’ятимісячне навчання для працівників водоканалу, говорить начальник цеху В’ячеслав Сусло.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.