Перейти до основного змісту
"Кожна робота — це певна історія": у Миколаєві презентували фотороботи, присвячені природі Бузького Гарду

"Кожна робота — це певна історія": у Миколаєві презентували фотороботи, присвячені природі Бузького Гарду

Відвідувач оглядає фотографії на виставці "Краса Бузького Гарду"
Відвідувач оглядає фотографії на виставці "Краса Бузького Гарду". Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

У Миколаївському міському палаці культури та мистецтв 27 листопада презентували 18-ту виставку "Краса Бузького Гарду". На події представили 124 роботи фотографа Дениса Кривого, який загинув у травні 2023 року на Донеччині.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла організаторка виставки та дружина автора Галина Волгіна.

За її словами, всі картини Денис Кривий зробив біля Первомайська та Вознесенська. Знімав переважно красу Національного парку: тварин та природу.

"Після того, як ви переглянете ці роботи, то ви зрозумієте, що певна робота вас підкорила. Але, якщо ви відвідаєте цю виставку вдруге, втретє, ви зрозумієте, що вам до душі й от ця робота, а іншу взагалі перший раз не помітили, але вона сьогодні просто "бомба". Для мене абсолютно кожна робота, не просто робота, це певна історія, певний настрій, момент, який ми переживали разом, тому що ми часто їздили на зйомки разом”, – говорить Галина.

Організаторка виставки та дружина Дениса Кривого Галина Волгіна
Організаторка виставки та дружина Дениса Кривого Галина Волгіна. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Фотографії, які представлені на виставці, чоловік робив протягом 10 років.

"Якщо у нього (автора — ред.) з самого початку було спрямування більше на пейзажі, потім він почав цікавитися зірками, тваринами, нове дихання було, коли з'явилися масовому вже доступі квадрокоптери. І тоді була велика серія робіт зроблена, які тут представлені", — каже вона.

Фотографії з виставки "Краса Бузького Гарду"
Фотографії з виставки "Краса Бузького Гарду". Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Основна мета виставки – не тільки показати краєвиди Миколаївщини, але зібрати гроші на допомогу військовослужбовцям, зокрема бригаді, у якій служив Денис Кривий, розповідає Галина Волгіна.

"Задонатити можна просто так, а можна придбати блокноти, альбоми, магніти й можна просто задонатити, буде дуже приємно. Це війська ССО. Картини, кожна з них, має ціну. Більшість робіт просто йде в форматі 45 на 70 і вона коштує 2000 гривень. Є картини менші, відповідно, дешевші; є картини більше за форматом – вони дорожчі", — каже співорганізаторка.

Фотографії з виставки "Краса Бузького Гарду"
Фотографії з виставки "Краса Бузького Гарду". Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Відвідувачка Олена долучилася до виставки Дениса Кривого не вперше. Каже, вдома вже має одну картину автора.

"Кожна фоторобота має свій унікальний сенс. Тут можна розглядати один з окремих тварин, птахів або просто ландшафт. Я думаю, що оці люди, хто полюбляє подібні речі, по своїй природі наповнені світлом і добром”, – розповідає Олена.

Відвідувачка Олена на фоні фотографії з виставки
Відвідувачка Олена на фоні фотографії з виставки. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

На виставку також прийшла Лоліта Каймаразова, яка вражена тим, що автор зміг продемонструвати красу регіону.

"Емоції дуже захопливі, тому що фото дуже майстерні й добре зроблені. Вони такі яскраві, я в захопленні від нашої природи. "Бджолоїдка" мені сподобалася. Тому дуже гарна, чудова виставка. Шкода, що через війну у нас гинуть такі талановиті люди", — каже відвідувачка.

Відвідувачка Лоліта на фоні фотографії з виставки
Відвідувачка Лоліта на фоні фотографії з виставки. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Вікторія разом із сином також прийшли на виставку. Каже, планують придбати картину.

"Мені здається, що мій син взагалі хоче скупити тут всі картини, йому все подобається. Ми вважаємо, що це дуже правильно і дуже достойно поваги те, що робить ця молода дівчина. Радіємо, що у нашому місті є подібні заходи. Нам дуже сподобалася пташка, ми ще не прочитали, як вона називається, але зачепило нас", — говорить жінка.

Віктора разом із сином на фоні фотографії з виставки
Віктора разом із сином на фоні фотографії з виставки. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Виставка у Миколаївському міському палаці культури та мистецтв триватиме до 21 грудня 2024 року.

Що відомо про Дениса Кривого

  • Денис Кривий родом з міста Черняхів Житомирської області. Навчався на історичному факультеті Первомайського інституту ОНУ ім. І. Мечникова. Грав на барабанах у гурті. Їздив як лаборант в археологічні експедиції від Національної Академії Наук.
  • У 2008 році познайомився з майбутньою дружиною Галиною Волгіною. У цей час почав професійно займатися фотографуванням. Одночасно проводив фотографічні тури та походи Карпатами та Бузьким Гардом. Його світлини публікувалися в "National Geographic". Він отримав блакитну найпрестижнішу стрічку FIAP від європейського конкурсу фотохудожників. Також був фіналістом багатьох міжнародних фестивалів і навіть потрапив в Топ 100 кращих фотографів світу.
  • Від початку повномасштабного вторгнення волонтерив. У березні 2022 року долучився до лав ЗСУ. У липні приєднався до лав ССО. Загинув Денис Кривий 11 травня 2023 року на Донеччині.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції

На початок