Перейти до основного змісту
"Грайливі та допитливі": у Миколаївському зоопарку проживає сімейство річкових видр

"Грайливі та допитливі": у Миколаївському зоопарку проживає сімейство річкових видр

Видра Миколаївського зоопарку
Річкова видра, що проживає у Миколаївському зоопарку. Миколаївський зоопарк

У Миколаївському зоопарку деяких теплолюбних тварин переводять у зимові приміщення через похолодання. Проте річкові видри протягом року перебувають у літніх вольєрах. На листопад 2024 року у закладі мешкають вісім видр, які живуть парами або родинами в декількох вольєрах.

Про це повідомляє Миколаївський зоопарк.

У пресслужбі розповідають, вольєри для чотирилапих обладнані будинками-укриттями з ходами у вигляді довгих нір. В них тварини віджимають та обсушують своє хутро після купання, як у дикій природі. Видри — грайливі, допитливі та активні звірі, що більшість часу перебувають у воді, додають працівники зоопарку.

Річкова видра — це невеликий хижий ссавець, що належить до родини куницевих. Цей вид поширений в Євразії й мешкає поблизу водойм, таких як річки, озера, ставки й болота. Зокрема тварини проживають й на території Миколаївщини, а також занесені до Червоної книги України.

В екосистемі видри контролюють чисельність риб та інших водних тварин. Нині ж чисельність видр зменшується через забруднення водойм, знищення природних місць проживання та браконьєрство, повідомляють у зоопарку.

"Часто звірята оселяються поруч зі ставками для розведення риби й навідуються туди для полювання. Таке сусідство не подобається власникам ставків, які, попри охоронний статус виду вбивають звірят, відловлюють їх капканами. Саме тому утримання і розведення видр в зоопарках сприяє збереженню виду", — розповідають у звіринці.

Працівники зоопарку годують видр м’ясом: яловичина, курятина, курячі шлунки та сердечка. А також рибою, наприклад салакою, хеком та минтаєм.

"Коли є жива, ставкова риба, то її випускають у басейни вольєрів, аби видри могли проявити свій мисливський хист".

"Довго можна спостерігати, як гнучкі та спритні звірята ганяються одне за одним, грають і плавають. Часто милі створіння підбігають до решітки вольєра, смішно пищать, тягнуть до відвідувачів м’якенькі лапки та носик, так і пропонують погладити", — розповідають співробітники.

У зоопарку застерігають, ці тварини мають швидку реакцію та гострі зуби. Саме тому біля всіх вольєрів розвішані таблички з написом "Видри кусаються!".

По сусідству з леопардами у вольєрах з квадратними басейнами проживають дві родини видр. В одному мешкають Лютик та Жоржетта, а навпроти них — Сирітка, Ірис та їхній син Аїр.

Лютик і Жоржетта потрапили до Миколаївського зоопарку з дикої природи. Першого лютого 2014 року хлопчик знайшов Лютика на замерзлій річці Інгул.

"Безпорадне дитинча повзало по кризі й, напевне, загинуло б, якби не його юний рятівник. В дитинчати були обморожені лапки та кінчик хвоста".

Попередньо дитинча було з пізнього приплоду та народилося приблизно у грудні, що фахівці зоопарку визначили за розмірами звіря. Працівники вилікували та вигодували його.

Тварину назвали Лютик, адже врятували його саме в лютому. Це ім’я продовжило традицію закладу давати тваринам "династичні" та "рослинні" імена, повідомляють працівники.

"Крім вже названих, у (закладі — ред.) ще були видри Рогіз, Осока та Кубишка, які є родоначальниками популяції видр зоопарку. Їхні діти живуть (тут — ред.), в багатьох зоопарках України та за кордоном", — йдеться у повідомленні.

Жоржетту принесли до зоопарку у 2013 році жителі Херсонщини. Вони також знайшли дитинча видри в природі у дніпровських плавнях. Батьків поруч з малям не було, тому люди забрали його додому, вигодували та передали до зоопарку.

Видра, на ім'я Сирітка, народилась у зоопарку. Таке ім’я тварині дали через те, що її мама Кубишка приділяла мало уваги до неї.

"Двох інших годувала, а цю чомусь відділяла, ганяла. Співробітники зоопарку помітили таку поведінку і вирішили забрати видреня і вигодувати штучно. От і назвали бідолашку Сиріткою", — розповідають у пресслужбі.

У новому вольєрі з басейном та системою штучних нір живе пара видр Тюлень і Крушина, що народились у Миколаївському зоопарку. У сусідньому вольєрі мешкає самець Піп, який приїхав до закладу з Рівненського зоопарку.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції

На початок