На початку листопада 2024 року миколаївці втратили до 94 тисяч гривень через шахраїв. Схемами є покупки на сумнівних інтернет-платформах, дзвінки від псевдопрацівників банків і робота з шахрайськими онлайн-роботодавцями.
Про це 12 листопада йдеться в повідомленні поліції Миколаївщини.
До Миколаївського районного управління поліції звернулися люди, які стали жертвами шахрайських схем. Вони втратили від 5 до 94 тисяч гривень. Усі випадки розслідуються за статтею 190 Кримінального кодексу України — шахрайство.
"Один із постраждалих, місцевий житель Миколаєва, отримав пропозицію заробляти гроші, ставлячи лайки для підвищення рейтингу відео у соціальних мережах. На початку йому дійсно виплатили заробіток", — йдеться в повідомлені.
За інформацією відомства, пізніше роботодавець запропонував перейти до іншого "етапу", де потрібно було переказати гроші для збільшення прибутку. Після цього чоловік втратив понад 38 тисяч гривень, а зв'язок із "роботодавцем" припинився.
Щоб уникнути подібних ситуацій, правоохоронці радять:
- Не повідомляти дані банківських карток чи іншу персональну інформацію під час телефонних розмов із нібито працівниками банку. Банківські установи не вимагають таку інформацію телефоном.
- Перевіряти інформацію про родичів, які начебто опинилися у біді, перш ніж переказувати кошти.
- Здійснювати покупки в інтернеті лише на перевірених сайтах і використовувати післяплату.
- Не переходити за сумнівними посиланнями та не вводити дані картки на підозрілих ресурсах.
- Використовувати офіційні джерела для перевірки інформації про державну матеріальну допомогу.
Якщо ви стали жертвою шахраїв, поліція рекомендує звернутися до найближчого відділення або зателефонувати за номером 102.