Перейти до основного змісту
"Я зміг — і ти зможеш!" Ветеран з Миколаєва Олександр Терещенко ініціював соціальний проєкт для людей з ампутаціями

"Я зміг — і ти зможеш!" Ветеран з Миколаєва Олександр Терещенко ініціював соціальний проєкт для людей з ампутаціями

Олександр Терещенко з командою проєкту під час презентації у Медіацентрі Україна
Олександр Терещенко з командою проєкту під час презентації у Медіацентрі Україна. Медіацентр Україна/Telegram

В Україні реалізують проєкт з соціальної адаптації людей, які мають ампутацію кінцівок "Я зміг — і ти зможеш!" Його автор — миколаївець, ветеран російсько-української війни Олександр Терещенко. У рамках проєкту буде створено щонайменше 12 відеопорад для людей з інвалідністю у виконанні певних побутових справ.

Про це шостого листопада йшлося під час презентації проєкту в Медіацентрі Україна.

Керівник Міжнародного Благодійного Фонду, ветеран російсько-української війни Олександр Терещенко говорить, на власному досвіді хоче показати, як люді з ампутацією кінцівок можуть самостійно давати собі раду у повсякденному житті.

"У жовтні 2014 року я отримав мінно-вибухове поранення, ампутацію рук, травму ока. Залежність від того, що хтось мені мав, наприклад, капати очі, сильно обмежувало моє прагнення до незалежності. Я дев'ять років був переконаний, що не зможу допомогти собі під час гоління електромашинкою, торік я це освоїв. Це дуже важкий шлях. І якби хтось показав, як це зручніше зробити, мені б було легше", — каже автор проєкту.

Пояснює, декілька років обдумував ідею проєкту, що був би не тільки мотиваційним для ветеранів.

"Ми передусім хочемо допомогти якомога більшій кількості ветеранів, які втратили кінцівки і абсолютно не знають, як їм жити далі. І у багатьох виникає запитання: "Чи варто взагалі продовжувати це життя, коли я не можу зробити те, чим займався раніше, не можу собі дати раду, я залежний від усіх". Допомогти конкретними порадами, як саме починати робити маленькі кроки до незалежності, до успіху", — розповів Олександр Терещенко.

Олександр Терещенко розповідає про проєкт
Олександр Терещенко розповідає про проєкт. Скрин з відео Медіацентру Україна

За його словами, проєкт також має на меті зібрати досвід адаптації інших ветеранів. Поради будуть корисними для ерготерапевтів та реабілітологів, які працюють з пацієнтами з ампутаціями. І будуть в пригоді для родин, аби розуміти як облаштувати помешкання та як допомогти людині з ампутацією стати самостійною.

"Для мене це додаткова психологічна реабілітація: коли ти допомагаєш іншим, ніби забуваєш, що у тебе у самого немає рук. Тому звертаюсь до ветеранів, у нас на всіх сторінках у соцмережах є гуглформа, де можні дати свої координати і поділитись своїм досвідом".

Режисерка проєкту Лариса Покальчук зазначила, протягом року створять мінімум 12 порад. Проєкт триватиме до серпня 2025 року.

"Це будуть відео фактично у режимі реального часу, як зробити просту, а іноді дуже складну для ветеранів річ, наприклад, поголитись. Загалом такий підхід буде візуальним і зрозумілим для всіх ветеранів, які захочуть це зробити", — сказала режисерка.

Зі слів керівника комунікаційного напрямку проєкту Олексія Захарченка, поширювати поради з текстовими інструкціями будуть у соцмережах, на різних платформах у мережі. Також планують підготувати подкасти для ветеранів, членів їхніх родин, близьких.

"Життя цього проєкту не рік, а, на жаль, на багато років".

"Ми плануємо працювати зі всіма по Україні реабілітаційними центрами, аби розширити аудиторію ветеранів. Розраховуємо на підтримку різних урядових структур, які в цьому напрямку працюють. Тобто наша мета — дійти до кожного ветерана за цей рік. Знаходиш "Я зміг — і ти зможеш!" і користуєшся порадами або надсилаєш свої", — зауважив Захарченко.

Що відомо про Олександра Терещенка

  • Олександр Терещенко — доброволець, військовослужбовець 79-ї окремої десантно-штурмової бригади. Брав участь у захисті Донецького аеропорту.
  • Нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня, почесним знаком недержавного ордена "Народний Герой України", орденом "За мужність" III ступеня. Засновник Миколаївської філії ГО “Асоціація інвалідів АТО”, ГО “Асоціація учасників та інвалідів АТО” Миколаївської області.
  • З березня 2019 року по квітень 2021 року Олександр Терещенко перебував на посаді заступника Міністра у справах ветеранів України. У листопаді 2021 року очолив управління у справах ветеранів війни, внутрішньо переміщених осіб Миколаївської міської ради.
  • У листопаді 2022 року в списку номінантів премії "Книга року ВВС 2022" представлена робота миколаївського автора Олександра Терещенка. Книга "Життя після 16:30. Сім років потому" містить спогади, розповіді про різні життєві ситуації та роздуми військового.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції

На початок