Перейти до основного змісту
На одну годину назад: як миколаївці сприймають перехід на зимовий час

На одну годину назад: як миколаївці сприймають перехід на зимовий час

Настінні годинники
Годинник. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

У ніч проти неділі, 27 жовтня, Україна переходить на зимовий час. О 04:00 годинники переведуть на годину назад. Верховна Рада 16 липня 2024 року ухвалила закон, згідно з яким в останню неділю жовтня Україна має востаннє перейти на зимовий час. Станом на 26 жовтня Президент України документ не підписав.

Як впливає зміна часу на організм людини та чи вигідно це для економіки країни дізнавались кореспонденти Суспільного.

Зі слів лікаря-терапевта Віталія Ситника, перехід на зимовий час впливає на організм людини й спричиняє певні симптоми.

"Порушення роботи біологічного годинника. У людини є таке — біологічний годинник, зменшення енергії в організмі, людина стає слабкою, відчуття постійного недосипання, бо помінялись ритми, і дратівливість, погіршення концентрації уваги", — говорить Віталій Ситник.

Лікар-терапевт Віталій Ситник
Лікар-терапевт Віталій Ситник. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Голова миколаївського обласного осередку "Спілки економістів" Олексій Мирошниченко розповідає, перехід на літній та зимовий час був економічно доцільним майже 100 років тому, проте зараз це не має особливого значення.

"По-перше, дуже диференційоване наше виробництво, і через те, що виробництво не є таким задержавним, воно не працює все в один час, як в тоталітарній системі. Кожен власник, кожне підприємство може вибрати собі більш зручний графік роботи", — зазначив Олексій Мирошниченко.

Голова миколаївського обласного осередку "Спілки економістів" Олексій Мирошниченко
Голова миколаївського обласного осередку "Спілки економістів" Олексій Мирошниченко. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
"І в цій ситуації переведення на літній час не вважаю настільки економічно доцільним. Немає такої великої економічної економії з цього".
Годинники на стіні
Годинники на стіні. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

Місцева жителька Тетяна говорить, відміна переведення стрілок годинника для неї не дуже комфортна.

"Якщо зараз ми відмінимо цю норму, тобто не будемо переводити, для мене то не дуже добре, бо я ввечері завжди їжджу з Одеси до Миколаєва в неділю і дуже темно", — каже жінка.

Жителька Миколаєва Тетяна
Жителька Миколаєва Тетяна. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Інша місцева жителька Ірина розповідає, швидко звикає до переведення годинника.

"Нормальне ставлення, я звикла в принципі, і якщо відмінять, я нічого не відчую, ніякого дискомфорту. І навіть якщо продовжиться ця зміна часу, теж ніякого дискомфорту мені", — зауважує Ірина.

Місцева жителька Ірина
Місцева жителька Ірина. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Що відомо про законодавчу ініціативу з переведення годинників

  • 16 липня 2024 року Верховна Рада ухвалила закон №4201 "Про обчислення часу в Україні". Згідно з документом в останню неділю жовтня Україна має востаннє перейти на зимовий час, йдеться в пояснювальній записці до проєкту.
  • 21 серпня закон направили на підпис до Президента України Володимира Зеленського, але станом на 26 жовтня документ не підписано. Термін на ветування закону минув.
  • За даними джерел у команді президента, Володимир Зеленський не планує підписувати ухвалений у липні закон, який скасовує переведення годинників.
  • Годинник восени та навесні українці переводять з 1981 року, відколи у Радянському Союзі вирішили запровадити переходи між літнім і зимовим часом. В Україні літній час уніфікували в 1996 році.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції

На початок