У Первомайську, що на Миколаївщині, відбувся артпікнік у рамках фестивалю "Вінграновський Фест", присвяченого постаті митця. Захід організували на території гімназії №10, в якій він навчався. Подію відвідали школярі міста, їхні вчителі та батьки, об’єднавши творчі активності, майстеркласи та літературні зустрічі.
Організатор фестивалів "Вінграновський ART FEST" Олександр Висоцький розповів кореспондентам Суспільного про важливість та популяризацію особистості митця у форматі артпікніку.
Олександр Висоцький пояснив, головна ідея події — залучення дітей до української культури через творчість та інтерактив.
"Залучити дітей до якоїсь творчої активності, тому що вони останні роки дуже позбавлені живих івентів, дистанційне навчання у них, онлайн-навчання, обмеження військові".
Захід мав на меті розв'язати цю проблему та створити простір для спілкування та творчості.
"Наш проєкт — це не лише відповідь на виклики сьогодення, але й підтримка українських дітей і шкіл, особливо в складний для країни час", — підкреслив Олександр.
Програма артпікніку включала майстеркласи з розпису футболок та сумок, де діти могли створювати свої принти під керівництвом художниці Катерини Баранюк. Взяти участь у майстеркласах змогли близько сотні учнів.
"І кожен з них отримав цільний, коштовний достатньо сувенір собі на згадку. Тому дітям це дуже сподобалося. І за рахунок цього отримували величезне задоволення, без якогось визначення: гарно чи не гарно малюю. У нас малювали гарно всі".
Також у рамках події відбулася зустріч з письменником і військовослужбовцем Сергієм Пантюком, який розповів дітям про свої книги та творчість. Його вірші читали самі школярі, які включилися в захід, виконуючи пісні та поетичні твори. Також на фестивалі можна було придбати книги письменника: понад 50 творів, котрі привіз із собою Пантюк, забрали собі відвідувачі заходу.
"Нова книжка "Фікус Бенджамін", яку зараз презентує Сергій Пантюк. Це про контекст війни, про хлопчика, якому відірвало ногу під час обстрілу. І він через цю травму отримав супер здібність розуміти мову рослин. І ось це історія про фікус, як фікус бачить світ", — розповів Олександр.
Зі слів організатора, особливу радість у дітей викликала зустріч із ростовою лялькою пса Патрона. Разом з аніматорами діти грали, танцювали та брали участь у патріотичних флешмобах. На завершення всі отримали солодкі подарунки від партнерів заходу.
Фестиваль Миколи Вінграновського організовується вдруге і має на меті популяризацію його творчості серед молоді. Олександр Висоцький зазначив, що цього року захід розширився завдяки підтримці Українського культурного фонду, що дозволило організувати більше подій і залучити більше учасників. За його словами, участь у фестивалі взяли близько 200 людей, з них близько 150 — це школярі різного віку.
"І мені дуже радісно, що Микола Степанович завдяки нашому проєкту може повернутися на місця, де він сформувався як людина".
Завершенням свята став спільне підняття українського прапора, під яким діти загадували бажання. Олександр Висоцький підкреслив, що саме через такі заходи молодь починає більше пишатися своєю культурою та своїм містом.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.