"Спорт розвивається і треба підлаштовуватись до змін": Олег Науменко про особисті підсумки участі на Паралімпіаді-2024

"Спорт розвивається і треба підлаштовуватись до змін": Олег Науменко про особисті підсумки участі на Паралімпіаді-2024

Олег Науменко на Паралімпіаді-2024
Олег Науменко на Паралімпіаді-2024. Суспільне Спорт/Сергій Цукіло

Майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий чемпіон з фехтування на візках Олег Науменко завершив Паралімпіаду в Парижі без медалей. Станом на 17 вересня миколаївський паралімпієць перебуває у Львові, планує відпочити, підлікуватись і далі продовжити тренування.

Про те, як спортсмен оцінює свої виступи на Паралімпіаді та чим запам'ятався Париж йшлось у етері "Українського радіо. Миколаїв".

"Я показав свій рівень, що був у мене до цього"

За словами Олега Науменка, Паралімпіада-2024 у Парижі — третя у його спортивній кар'єрі.

"Паралімпіада була досить важка, тому що ми фехтували за новою системою, можливо, ще трохи не звикли. Звичайно, це не виправдання, адже всі спортсмени були у рівних умовах. Я показав свій рівень, що був у мене до цього: у мене восьме, сьоме, шосте та п'яте місце. Сподівався, що зможу потрапити на п'єдестал, можливо, чогось не вистачило", — розповідає Науменко.

"Я перемагав у тих спортсменів, у яких до цього жодного разу не вигравав, але й були такі поразки, що не мали бути. Можливо, трохи хвилювання. Треба передивлятись відео, робити аналіз. Я ще все таки планую залишитись на один сезон, аби потрапити на наступні Паралімпійські ігри у Лос-Анджелісі. Зараз хочу трохи відпочити, підлікувати травми і потім знову розпочати підготовку. Йти з великого спорту не хочу".

Спортсмен говорить, після аналізу виступів на Паралімпіаді стратегія подальших тренувань буде змінена.

"Спорт розвивається і треба підлаштовуватись до змін. Треба кардинально для себе змінити підготовку, підсилити, удосконалити і виробити оптимальну схему, що буде працювати. Брати до рук зброю зараз не хочу найближчі пару місяців. Але воно і не потрібно, тренера кажуть, треба трохи відпочити від зброї. Але тренування не буду зупиняти", — зауважує парафехтувальник.

Психологічний стан — додатковий виклик

Параспортсмен говорить, на підготовку до змагань вплинула безпекова ситуація, тому психологічне налаштування також було викликом для українців.

"На жаль, у нас склались зміни у тренувальному процесі, більшість спортсменів виїхали з Миколаєва, де важко тренуватись: постійні тривоги, бувають влучання, у наш зал у Миколаєві теж прилітало. Тому я у Львові тренуюсь зі своїми друзями, тому що треба мати спаринг-партнерів, яких не вистачало. Також за кордоном тренуюсь", — сказав спортсмен.

"У нас були збори у Києві, ми часто переривались на повітряну тривогу, іноді переносили змагання через вимкнення електрики. Це все не впливає позитивно на розвиток. Але вся країна у таких умовах живе, ми не жаліємось. Ми намагаємось робити ту справу, яку любимо".

"Українська команда має сьоме загальне місце, ми увійшли у десятку країн, зважаючи на війну, це досить хороший результат", — каже Олег Науменко.

Двобій із Дмитром Серьожинком на Паралімпіаді

За інформацією Суспільне. Спорт, Олег Науменко в одиночному турнірі Паралімпійських ігор-2024 із фехтування на рапірі поступився у втішному півфіналі українцю Дмитру Серьоженку у категорії BФехтувальники з порушенням координації тулуба та ніг, також можуть мати уражену фехтувальну руку..

"Психологічно важко зі своїм змагатись у тому плані, що ми один одного добре знаємо і в особистому житті, і у фехтуванні. Він знає, як я фехтую, я знаю — як він фехтує, слабкі й сильні сторони знаємо. Ми постійно на зборах, ми маємо більше фехтувальної практики особистої. Тому так, це дуже важкі бої. На жаль, я програв, за нього я порадів", — розповів Науменко.

"Ставлення у світі до України — це повага"

У Парижі, каже Олег Науменко, відчував позитивне ставлення людей до себе і команди в цілому.

"Коли йдеш по Парижу в українській формі, я, мабуть, частіше там зустрічав гасло "Слава Україні!" і відповідав: "Героям слава!", ніж в Україні. Місцеві вболівальники, персонал, що обслуговував у паралімпійському селищі — всі дуже гарно вітали. Це було дуже приємно. Ставлення у світі до України — це повага, тому що ми боремось із зовнішнім ворогом. Але світ відчуває, що Росія зараз веде агресивну війну. У Європі вони підтримують нас, як людей, які стоять на передовій", — зауважив параспортсмен.

Що відомо про здобутки Науменка

  • На Паралімпіаді 2016 року в Бразилії Олег Науменко здобув "бронзу" в одиночному змаганні. У Паралімпіаді-2021 у Токіо в особистих змаганнях дійшов до чвертьфіналу, у командних змаганнях у шпазі посів четверте місце.
  • У Парижі шпажист у втішному півфіналі одиночного турніру на рапірі поступився Дмитру Серьоженку, а також зазнав поразки у складі української команди у чвертьфіналі проти збірної Італії.
  • У шпазі вигравав срібну медаль чемпіонату Європи-2022 і бронзову медаль чемпіонату світу-2019 з парафехтування.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок